Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Julia Grzesiek,SAS
|
aktualizacja

3 umiejętności, które warto mieć w CV, jeśli chcesz pracować zdalnie

5
Podziel się:

Gdy wybuchła pandemia Covid-19 i spora część pracowników przeszła na pracę zdalną, niemal od razu okazało się, że taka forma zatrudnienia szybko zyska szerokie grono zwolenników. Jeśli chcesz pracować zdalnie i aplikujesz na taką posadę, warto upewnić się, że masz w CV wpisane umiejętności, które mogą okazać się dla rekruterów kluczowe.

3 umiejętności, które warto mieć w CV, jeśli chcesz pracować zdalnie
Co warto wpisać w CV, by zwiększyć szansę na to, że wyróżnisz się wśród innych kandydatów, gdy ubiegasz się o pracę zdalną? (Getty Images, Tania Cervián)

Restrykcje związane z pandemią są w wielu firmach już tylko wspomnieniem, co z kolei powinno sprzyjać powrotom pracowników do biur. Jak pokazują statystyki, nie jest to jednak coś, co robimy szczególnie chętnie.

Według raportu Her Impact i PwC Polska, na który powołuje się w jednej z publikacji "Rzeczpospolita", tylko 8 proc. aktywnych zawodowo Polek woli pracę w biurze. Większość, aż 76 proc. badanych, preferuje pracę hybrydową. W Stanach Zjednoczonych podobny sondaż przeprowadził w czerwcu 2022 r. Instytut Gallupa. Wśród 8090 amerykańskich pracowników 32 proc. stwierdziło, że preferuje wyłącznie zdalny tryb pracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Praca zdalna. "Nigdy nie było tylu pacjentów w gabinetach psychoterapeutycznych"

Elastyczne modele pracy - jak wynika z niedawnego badania przeprowadzonego przez Pracuj.pl na grupie 2128 Polaków - wciąż odgrywają zauważalną rolę przy wyborze pracodawcy, choć nie są dla badanych tak ważne, jak wysokość zarobków. Tego, jak duże znaczenie ma możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej, dowodzą odpowiedzi osób, które pracowały już w tych modelach w przeszłości. - 73 proc. z nich jest lepiej nastawionych do ofert, w których pracodawca podkreśla możliwość dowolnego wyboru modelu wykonywania obowiązków - wskazano.

Co ciekawe, pracodawcy nie są tak przychylni pracy zdalnej. Według badań EY opublikowanych w maju 2022 r. "zdalny model funkcjonowania był w najlepszym przypadku zjawiskiem przejściowym" w czasie pandemii w firmach w Polsce. Tylko w 11 proc. organizacji pracownicy biurowi wykonywali swoje obowiązki zdalnie, a 3/4 spośród tych firm, które pracowały zdalnie, wróciło już do biur lub deklarowało, że stanie się to w najbliższej przyszłości.

Jak napisać CV, gdy szukamy pracy zdalnej

Według CNBC Make It liczba ofert pracy zdalnej na rynku może być z czasem coraz mniejsza, a - co za tym idzie - należy liczyć się z większą konkurencją przy ubieganiu się o takie posady.


Jeśli więc aplikujesz na stanowisko, które ma pozwolić ci pracować z dowolnego miejsca na świecie, zadbaj o swoje CV. Serwis CNBC Make It zapytał kilku doradców zawodowych o to, co warto wpisać w CV, by zwiększyć szansę na to, że wyróżnisz się wśród innych kandydatów.

1. Komunikatywność

Komunikatywność jest powszechnie pożądaną umiejętnością - bez względu na to, o jakie stanowisko się ubiegasz. Jest ona jednak szczególnie ważna w przypadku pracy zdalnej. Tak uważa cytowana przez CNBC Make It Toni Frana, doradczyni zawodowa FlexJobs. Pracując na odległość, musisz potrafić efektywnie porozumiewać się ze swoim zespołem: informować, nad czym pracujesz i kiedy jesteś dostępny, by pomóc - wyjaśnia ekspertka. Skuteczna komunikacja pomoże zbudować zaufanie i wzmocni współpracę między członkami zdalnego zespołu.

2. Doświadczenie w zakresie platform wykorzystywanych w pracy zdalnej

Slack, Trello, Zoom czy Google Workspace to jedne z bardziej popularnych narzędzi do pracy zdalnej. Ich znajomość da ci "ogromną przewagę" w poszukiwaniu tego rodzaju posady - mówi doradczyni zawodowa Kate Smith.

3. Umiejętność zarządzania czasem

Choć pracujący z domu otrzymują "nowy poziom wolności", nie wolno im tracić koncentracji – uważa Smith. Pracownicy zdalni wciąż muszą dotrzymywać terminów. Priorytetowo traktowani są więc kandydaci, którzy potrafią skutecznie zarządzać swoimi godzinami pracy.

 Jak podaje CNBC Make It, Toni Frana poleca również dodanie sekcji "doświadczenie w pracy zdalnej" do swojego CV, w celu podkreślenia, że wcześniej pracowało się już na podobnym stanowisku.

Źródła: cnbc.com, rp.pl, PAP, ey.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Rudy
6 miesięcy temu
Ja nadal chcę pracować zdalnie - hybrid a nie tracić czas na dojazd o kasie zaoszczędzonej na paliwie nie wspominając biorę tylko pod uwagę tylko takie oferty.
SwArch
6 miesięcy temu
Żeby pracować zdalnie nie trzeba mieć żadnych magicznych pozycji w CV tylko zawód , który pozwala na stawianie pracodawcy wymagań. Ot, cała tajemnica. Wtedy nikt cię nie pyta jakim chciałbyś być zwierzęciem albo postacią z Harry'ego Pottera. Pytania dotyczą tylko tego od kiedy możesz zacząć i za ile jesteś gotowy zmienić pracodawcę.
robokop
6 miesięcy temu
ZDALNY ROBOT
Bbvv
6 miesięcy temu
W biurze stacjonarnym często jest mobbing i jest toksyczny wyścig szczurów.Ciezko jest wytrzymać z niektorymi toksycznymi ludzmi dzień w dzień po min 8 godzin.Nie ma tych zjawisk w takim stopniu nawet w połowie w pracy zdalnej.
Donald
6 miesięcy temu
Większość Polaków pokazuje opozycji środkowy palec!