Notowania

wakacje 2012
08.04.2012 17:10

Dokąd w tym roku na wakacje? Część Polaków już wybrała

Tamtejsze oferty już teraz sprzedają się jak świeże bułeczki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Z danych egipskiej izby turystycznej wynika, że kurorty nad Morzem Czerwonym znów biją rekordy popularności wśród Polaków.

- _ Wszystko wskazuje na to, że ten sezon pozwoli odrobić straty poniesione przez Egipt po zeszłorocznej rewolucji _ - mówi Monika Lampert współpracująca z egipskim biurem turystyki. O popularności Egiptu wśród naszych rodaków decyduje kilka czynników, a zwłaszcza stosunek jakości oferty do kosztów wycieczek.

Polska jest jednym z najważniejszych dla egipskiej turystyki rynków, stąd liczne kampanie reklamowe i promocje. Już wkrótce na ulicach największych polskich miast pokażą się billboardy zachęcające do wypoczynku w Egipcie.

Zainteresowanie Polaków wyjazdami do Egiptu już widać w biurach podróży. Współwłaścicielka jednego z biur ze Śląska Anna Bagińska potwierdza, że oferty na wakacje nad Morzem Czerwonym sprzedają się _ jak świeże bułeczki _.

Polacy najchętniej wybierają wycieczki do kurortów w Hurgadzie, Marsa Alam, Szarm el-Szejk i Taba. Wszystkie oferują liczne atrakcje, z nurkowaniem i wyjazdami do Luxoru i Kairu włącznie. Od kilku lat Taba i Marsa Alam są najczęściej odwiedzane przez miłośników nurkowania z Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Dokąd potrzebujemy wizy i jak ją zdobyć Wyrobienie wizy turystycznej do najczęściej odwiedzanych przez Polaków państw zajmuje około tygodnia i kosztuje kilkaset złotych. Ceny różnią się w zależności od kraju i trybu rozpatrywania wniosków.
Polska turystyka zyska nie tylko przez Afrykę Wpływa na to między innymi poprawa oferty w nadbałtyckich kurortach.
Tagi: wakacje 2012, wakacje, turystyka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz