Notowania

portugalia
27.03.2012 11:30

Hotele w Portugalii będą tańsze dla policjantów

Hotelarze mają nadzieję, że niecodzienna promocja pomoże zredukować wysoki poziom przestępczości na południu kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Właściciele hoteli najbardziej turystycznego regionu Portugalii, Algarve, zdecydowali się znacznie obniżyć ceny noclegów dla policjantów. Hotelarze mają nadzieję, że niecodzienna promocja pomoże zredukować wysoki poziom przestępczości na południu kraju.

Jak poinformował Eliderico Viegas, prezes Zrzeszenia Przedsiębiorców Branży Hotelowej i Turystycznej Algarve (AHETA), rozmowy z przedstawicielami rządu w kwestii zwiększenia liczby policjantów w tym południowym regionie Portugalii są już bardzo zaawansowane.

_ - Wszystko jest na dobrej drodze, aby ministerstwo spraw wewnętrznych przychyliło się do naszej prośby. Lada dzień spodziewamy się zwiększenia liczby policjantów w Algarve _, powiedział Eliderico Viegas.

Władze stowarzyszenia hotelarzy twierdzą, że głównym celem inicjatywy jest zwiększenie nadwątlonego w ostatnim czasie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów przybywających do Algarve. Pomóc w tym ma radykalna obniżka cen noclegów dla policyjnych posiłków z północy kraju.

W połowie marca br. hotelarze ogłosili znaczne obniżki dla funkcjonariuszy policji, którzy zostaną oddelegowani do Algarve. Ich propozycja nie dotyczy jednak tylko sezonu wakacyjnego. W przekazanym szefowi MSW wniosku przewidziano opcję _ zintegrowania _ dodatkowych policjantów z regionem przez cały rok.

_ - Koszt pobytu dodatkowych policjantów określiłbym jako symboliczny. Aby umożliwić każdemu z nich całoroczny pobyt w naszym regionie, jesteśmy w stanie zgodzić się na opłatę w wysokości 5 euro za dobę _ - dodał Viegas.

Hotelarzom zależy szczególnie na wzmocnieniu organów ścigania w obleganej przez obcokrajowców Albufeirze i okolicach Faro, gdzie podczas ubiegłorocznych wakacji doszło do licznych napadów na zagranicznych turystów i kradzieży w hotelach. Wśród ofiar znaleźli się m.in. piłkarze reprezentacji Luksemburga, którzy w przededniu towarzyskiego meczu z Portugalią w sierpniu ub.r. zostali okradzeni w pięciogwiazdkowym hotelu.

W regionie Algarve pracuje około 2,2 tys. policjantów. Podczas ubiegłorocznych wakacji ich szeregi zostały wsparte przez 50 dodatkowych funkcjonariuszy z północy kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Kamienie i petardy za korzystanie z bankomatu W proteście zorganizowanym przez największą lewicową centralę związków zawodowych CGTP, brało udział łącznie kilkanaście tysięcy osób.
Wygwizdali Coelho. Tłumy przed uniwersytetem Gdy Passos Coelho przybył po południu pod uniwersytet, gdzie odbywała się uroczystości z okazji stulecia uczelni, powitały go gwizdy i złowrogie okrzyki.
Setki tysięcy strajkujących. Paraliż komunikacji W Lizbonie całkowicie stanęło metro, w pozostałych miastach Portugalii też są spore utrudnienia.
Tagi: portugalia, hotele, policja, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz