Notowania

zejście lawiny
12.07.2012 15:12

Lawina w Alpach. Trwa akcja ratunkowa

W poszukiwaniach uczestniczy śmigłowiec, lawinisko przeszukują żandarmi z psami. Ratownicy korzystają też z termolokatora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Lawina, która rano zeszła z Mont Maudit w masywie Mont Blanc (4465 metrów n.p.m.) we francuskich Alpach pochłonęła co najmniej dziewięć ofiar śmiertelnych - 3 Niemców, 3 Brytyjczyków, 2 Hiszpanów i Szwajcara - poinformowały lokalne władze. *

Piętnastu alpinistów odniosło obrażenia. Przetransportowano ich do okolicznych szpitali. Agencja AFP informuje, że nie odnaleziono dotąd czterech osób - dwóch Brytyjczyków i dwóch Hiszpanów.

Trwa akcja ratunkowa. W poszukiwaniach uczestniczy śmigłowiec, lawinisko przeszukują żandarmi z psami. Ratownicy korzystają też z termolokatora.

Lawina uderzyła w kilka zespołów wspinaczkowych, liczących w sumie 28 osób. Rannych przetransportowano do okolicznych szpitali. Zejście lawiny na wysokości ok. 4 tys. metrów zgłosił jeden z rannych o godz. 5.25. Lokalne władze mówią o najtragiczniejszej w skutkach lawinie na Mont Maudit w ostatnich latach.

Mont Maudit (dosł. przeklęta góra) leży na popularnej trasie letnich wspinaczek na szczyt Mont Blanc. W maju 2000 roku pod lawiną zginęło na _ przeklętej górze _ dwóch Francuzów, w sierpniu 1998 roku życie straciła tam Polka, która wpadła w szczelinę lodowca.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: zejście lawiny, mont blanc, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz