Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Linie Qantas podejmą loty w ciągu 24-48 godzin

0
Podziel się:

Pierwszy po przerwie lot australijskiego przewoźnika, który otrzymał pozwolenie na start, to rejs z Sydney do Dżakarty.

Linie Qantas podejmą loty w ciągu 24-48 godzin
(betta design/CC/Flickr)

Australijskie linie lotnicze Qantas poinformowały, że podejmą regularne loty w ciągu 24 do 48 godzin, po weekendowym uziemieniu całej floty Qantas.

Pierwszy po przerwie lot australijskiego przewoźnika, który otrzymał pozwolenie na start, to rejs z Sydney do Dżakarty - poinformował rzecznik linii.

Z powodu sporów między dyrekcją linii lotniczych a związkami zawodowymi pilotów, mechaników i personelu naziemnego uziemionych zostało wszystkich 108 samolotów Qantasu na 22 lotniskach świata spowodowało w ciągu weekendu straty dla turystyki oceniane na ok. 86 milionów dolarów.

Decyzję o wstrzymaniu wszelkich lotów dyrekcja Qantas podjęła przedwczoraj, zmuszając rząd do odesłania stron sporu do komisji arbitrażowej. Wczoraj natomiast Komisja wyznaczyła w dyrekcji linii Qantas i 21-dniowy termin na dokończenie negocjacji. Jeśli w tym czasie nie osiągną porozumienia, komisja narzuci im swój werdykt.

Strajk flagowego australijskiego przewoźnika powietrznego spowodował odwołanie 447 lotów krajowych i zagranicznych. Przerwy w lotach spowodowane strajkami personelu linii Qantas trwają od przeszło dziewięciu miesięcy.

Personel protestuje w ten sposób przeciwko zapowiedzianej restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Dyrekcja uznała za nieodzowne zwolnienie tysiąca pracowników w związku z deficytem w dziale przewozów międzynarodowych spowodowanym konkurencją tanich linii lotniczych.

Więcej o kłopotach linii Qantas czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t131444.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/strajk;w;liniach;lotniczych;odwolali;loty,149,0,769173.html) Strajk w liniach lotniczych. Odwołali loty Pracownicy Pakistan International Airlines protestują przeciw współpracy z liniami tureckimi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t116279.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/qantas;chce;odszkodowan;straszy;rolls-royce;sadem,63,0,727103.html) Qantas chce odszkodowań. Straszy Rolls-Royce sądem Chodzi o awarię silnika w należącej do australijskich linii maszynie A380.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t115735.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/qantas;znow;maja;klopoty;kolejne;usterki;w;airbusach,159,0,706463.html) Qantas znów mają kłopoty. Kolejne usterki w Airbusach Podczas przeglądu silników odkryto niepokojący wyciek oleju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)