Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź ma połączenie lotnicze z Mediolanem

0
Podziel się

Przelot trwa dwie godziny i 15 minut. Połączenie uruchomił irlandzki Ryanair.

Łódź ma połączenie lotnicze z Mediolanem
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgQaBbF

Irlandzki przewoźnik Ryanair uruchomił połączenie lotnicze z Łodzi do Mediolanu Bergamo. Przelot trwa dwie godziny i 15 minut. Oprócz niedzieli do Włoch będzie można polecieć również w czwartki.

Według władz łódzkiego portu, dzięki temu połączeniu pasażerowie z regionu łódzkiego będą mogli zwiedzić północne Włochy, ale też udać się na weekend w górach. _ - Bergamo jest bowiem świetną bazą wypadową do najlepszych włoskich stacji narciarskich _ - mówią.

Mediolan Bergamo (oficjalnie Orio al Serio International Airport) to lotnisko położone 45 km od centrum Mediolanu, w pobliżu miasta Bergamo. Połączenie z Mediolanem jest szóstym połączeniem tej irlandzkiej linii lotniczej z łódzkiego lotniska, a pierwszym poza wyspy brytyjskie. Do tej pory samoloty tego przewoźnika, startujące z Łodzi, lądowały na lotniskach: Londyn Stansted, Liverpool, East Midlands, Dublin, Edynburg.

bEgQaBbH

Jak informują władze łódzkiego lotniska lot do Mediolanu nie jest jedynym nowym połączeniem, które znalazło się w zimowym rozkładzie lotów obowiązującym od niedzieli 31 października. W drugiej połowie grudnia zainaugurowane zostanie połączenie ze Sztokholmem. Obsługiwać je ma linia Wizz Air. Wyloty z Łodzi do stolicy Szwecji będą się odbywać we wtorki i soboty.

W porównaniu z letnim rozkładem zmienią się również dni lotów na niektórych trasach. Połączenia do Dublina i Edynburga z wtorku i soboty przesunięte zostaną na środy i niedziele, a połączenie z Liverpoolem z poniedziałku i czwartku również na środy i niedziele. Natomiast w okresie świąt zaplanowano dodatkowe połączenia do Dublina, East Midlands, Liverpoolu i Londynu Stansted.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t97590.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/miliardy;strat;przez;opoznienia;i;odwolane;loty,133,0,695941.html) Miliardy strat przez opóźnienia i odwołane loty W USA rocznie to ponad 30 mld dolarów. Ponad połowę kosztów ponoszą pasażerowie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t113406.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/szef;ryanair;potwierdza;beda;bilety;na;miejsca;stojace,235,0,692715.html) Szef Ryanair potwierdza: Będą bilety na miejsca stojące _ Jeśli pasażerowie będą się dobrze trzymać, to i na stojąco będzie bezpiecznie _
bEgQaBci
turystyka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)