Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie wszyscy klienci upadłego biura wrócili do kraju

0
Podziel się

Kilkanaście osób pozostało za granicą na własne życzenie.

Nie wszyscy klienci upadłego biura wrócili do kraju
(PAP/Radek Pietruszka)
bEgJTxFN

Do Polski wróciło już około 970 klientów biura podróży Orbis Travel, które dwa dni temu ogłosiło upadłość. Dziś przyjeżdżają ostatni turyści, którzy zdecydowali się wrócić do kraju.

Wicemarszałek województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski powiedział, że nieliczni turyści, w różnych państwach, postanowili na własny koszt dokończyć rozpoczęte wakacje i wrócić w planowanym terminie.

POSŁUCHAJ LUDWIKA RAKOWSKIEGO:

bEgJTxFP

Dyrektor departamentu zajmującego się turystyką w urzędzie marszałkowskim Izabela Stelmańska powiedziała, że zoranizowanie powrotów turystów było poważnym wyzwaniem. Wyjaśniła, że bardzo pomogły polskie służby konsularne, zarówno w organizowaniu wyjazdów, jak i w negocjacjach z hotelarzami

Koszty zorganizowania powrotów klientów Orbis Travel wynoszą łącznie około 800 tysięcy złotych. Suma ubezpieczenia wynosi 6 milionów złotych. Z tych pieniędzy mają być opłacone roszczenia tych turystów , którzy mieli skrócony pobyt na wakacjach lub wykupili wycieczki, a nie zdążyli z nich skorzystać. Roszczenia należy zgłaszać do ubezpieczyciela Orbis Travel - firmy Signal Iduna - do końca roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t98008.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/piec;sposobow;na;unikniecie;problemow;z;biurem;podrozy,140,0,683916.html) Pięć sposobów na uniknięcie problemów z biurem podróży Gwarancji, że biuro podróży, które wybraliśmy nie zbankrutuje nikt nam nie da.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t86182.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gieldowe;spolki;turystyczne;to;wciaz;dobra;inwestycja,32,0,683808.html) Giełdowe spółki turystyczne to wciąż dobra inwestycja Biura podróży przeżywają trudny okres. Jednak ten kto przetrwa, może dużo zyskać.
bEgJTxGq
turystyka
wiadomości
KOMENTARZE
(0)