Notowania

strajk
30.05.2010 07:47

Pracownicy British Airways znowu strajkują

Personel kabinowy rozpoczął nowy pięciodniowy strajk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Personel kabinowy linii lotniczych British Airways rozpoczął w niedzielę nowy pięciodniowy strajk. W piątek fiaskiem zakończyły się negocjacje zarządu ze związkiem zawodowym Unite.

Linie mają nadzieję, że uda im się obsłużyć więcej lotów na lotnisku Heathrow niż w mijającym tygodniu; od poniedziałku do piątku także trwała akcja protestacyjna.

Kolejny pięciodniowy strajk ma się rozpocząć 5 czerwca, a więc może zakłócić ruch lotniczy do Republiki Południowej Afryki, gdzie 11 czerwca rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Jest to kolejny etap zadawnionego sporu o organizację pracy, płace, awanse i obciążenie obowiązkami. Perspektywę porozumienia stron komplikuje dodatkowy spór o odebranie strajkującym, w czasie wcześniejszego marcowego strajku, przywileju taniego latania. BA gotowe jest go przywrócić, ale tylko w ramach ogólnego porozumienia. Związkowcy chcą, by kierownictwo przywróciło go w pierwszej kolejności.

Przedstawiciel związku Derek Simpson podkreślił, że _ przywrócenie tanich lotów nic nie kosztowałoby _ linii.

Za ostatni rok obrachunkowy linie BA odnotowały stratę w wysokości 531 mln funtów szterlingów, najwyższą od prywatyzacji w 1986 roku. Przewoźnik ma w planach połączenie się z Iberią i zawarcie strategicznego sojuszu z American Airlines.

Według związku Unite, strajk personelu w marcu kosztował przewoźnika 84 miliony funtów szterlingów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Chaos na Heathrow przez strajk British Airways ]( http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/chaos;na;heathrow;przez;strajk;british;airways,81,0,624721.html )
* [ Strajk w British Airways ]( http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/strajk;w;british;airways,208,0,624336.html )[ ]( http://manager.money.pl/news/artykul/szefowie;ba;chca;prawnie;zablokowac;strajk,103,0,620647.html )
* [ Szefowie BA chcą prawnie zablokować strajk ]( http://manager.money.pl/news/artykul/szefowie;ba;chca;prawnie;zablokowac;strajk,103,0,620647.html )
Tagi: strajk, british airways, business news, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz