Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pracownicy British Airways znowu strajkują

0
Podziel się

Personel kabinowy rozpoczął nowy pięciodniowy strajk.

Pracownicy British Airways znowu strajkują
(PAP/ EPA)
bEhFACOJ

Personel kabinowy linii lotniczych British Airways rozpoczął w niedzielę nowy pięciodniowy strajk. W piątek fiaskiem zakończyły się negocjacje zarządu ze związkiem zawodowym Unite.

Linie mają nadzieję, że uda im się obsłużyć więcej lotów na lotnisku Heathrow niż w mijającym tygodniu; od poniedziałku do piątku także trwała akcja protestacyjna.

Kolejny pięciodniowy strajk ma się rozpocząć 5 czerwca, a więc może zakłócić ruch lotniczy do Republiki Południowej Afryki, gdzie 11 czerwca rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej.

bEhFACOL

Jest to kolejny etap zadawnionego sporu o organizację pracy, płace, awanse i obciążenie obowiązkami. Perspektywę porozumienia stron komplikuje dodatkowy spór o odebranie strajkującym, w czasie wcześniejszego marcowego strajku, przywileju taniego latania. BA gotowe jest go przywrócić, ale tylko w ramach ogólnego porozumienia. Związkowcy chcą, by kierownictwo przywróciło go w pierwszej kolejności.

Przedstawiciel związku Derek Simpson podkreślił, że _ przywrócenie tanich lotów nic nie kosztowałoby _ linii.

Za ostatni rok obrachunkowy linie BA odnotowały stratę w wysokości 531 mln funtów szterlingów, najwyższą od prywatyzacji w 1986 roku. Przewoźnik ma w planach połączenie się z Iberią i zawarcie strategicznego sojuszu z American Airlines.

Według związku Unite, strajk personelu w marcu kosztował przewoźnika 84 miliony funtów szterlingów.

bEhFACOR
bEhFACPm
business news
turystyka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)