Notowania

wakacje 2012
24.06.2012 09:11

Wakacje 2012. Te mają być bezpieczniejsze

Dyplomaci odradzają samodzielne wycieczki do dużych miast lub wgłąb danego państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(vm/istockphoto)

Nawet kilka milionów Polaków może w tym roku wyjechać na urlopy i wakacje za granicą. Takie są szacunki polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Polscy dyplomaci twierdzą, że w tym roku w większości popularnych turystycznie krajów jest spokojnie i bezpiecznie.

Tegoroczne wakacje nie będą już tak jak rok temu stały pod znakiem wydarzeń arabskiej wiosny. Mimo wciąż napiętej sytuacji w Tunezji i w Egipcie, śmiało można jechać do tamtejszych kurortów turystycznych. Dyplomaci odradzają jednak samodzielne wycieczki do dużych miast lub wgłąb danego kraju. _ _

_ - Chodzi o to, aby nie zapuszczać się w interior i ograniczać pobyt do kurortów, gdzie generalnie nie ma żadnych zagrożeń i problemów _ - podkreśla dyrektor Departamentu Konsularnego MSZ Mirosław Gajewski.

Dyplomaci zachęcają też, aby przed wyjazdem sięgnąć do internetowego przewodnika MSZ _ Polak za granicą _. Można tam znaleźć najważniejsze informacje o danym kraju jak i ostrzeżenia dla podróżujących do miejsc mniej bezpiecznych. Spośród najnowszych ostrzeżeń, warto zwrócić uwagę na niespokojną sytuację w Libanie oraz w jednej z prowincji Indonezji. W Europie wszystkie wakacyjne kierunki są bezpieczne.

Dyplomaci zwracają jednak uwagę, że bezpieczeństwo na wakacjach nie zależy tylko od sytuacji wewnętrznej w danym kraju. Problemy mogą pojawić się, gdy na wakacjach zachorujemy, a wcześniej się nie ubezpieczyliśmy, albo gdy zwiedzając miejscową atrakcję turystyczną, stracimy w tłumie portfel.

Według szacunków MSZ, każdego roku za granicę wyjeżdża około 7 milionów Polaków.

Czytaj więcej o nadchodzących wakacjach w Money.pl
Luksus pod kokosową palmą. W Retreat Koh Samui Za oknem panorama Zatoki Tajlandzkiej, a wewnątrz centrum multimedialne, łóżka z egipską pościelą i lodówka na wina.
Polscy turyści opanowali te kraje. Nie boją się zamieszek Biura podróży trafiły z ofertą. Po załamaniu na początku roku, latem odrobiły straty z nadwyżką.
Ekskluzywne wakacje? Nurkuj w jaskini Nudzi cię wypoczynek w pięciogwiazdkowym hotelu? Wybierz się w podróż po najdłuższych jaskiniach na świecie. Płetwonurek Krzysztof Starnawski robi to zawodowo.
Tagi: wakacje 2012, wakacje, turystyka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz