Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ukraińcy nie chcą wracać do Polski. Przez kwarantannę

312
Podziel się:

Dwutygodniowa kwarantanna najmocniej odstrasza Ukraińców od powrotu do pracy w Polsce - wynika z najnowszych badań wśród naszych wschodnich sąsiadów. Przymusowej izolacji obawia się prawie 60 proc. z nich.

Pracownicy z Ukrainy nie chcą wracać do Polski przede wszystkim ze względu na obowiązkową kwarantannę
Pracownicy z Ukrainy nie chcą wracać do Polski przede wszystkim ze względu na obowiązkową kwarantannę (PAP)
bEKpzadh

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, badanie przeprowadzone zostało wśród Ukraińców przez Gremi Personal, czyli międzynarodową agencję zatrudnienia.

Ankieterzy zadali Ukraińcom tylko jedno pytanie: co powstrzymuje ich przed powrotem do pracy w Polsce? Najczęstszą odpowiedzią była właśnie konieczność kwarantanny. W ten sposób odpowiedziało 59 proc. ankietowanych.

Pracownicy z Ukrainy obawiają się, że nie będą w stanie utrzymać się w kraju przez 14 dni na własny koszt. A przecież tyle czasu minie, zanim dostaną możliwość zarabiania. Do pierwszej wypłaty może zaś minąć nawet kolejny miesiąc.

bEKpzadj
Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus. Ukraińcy wrócą? "Polska nadal będzie atrakcyjna"

- Ten problem w sposóbszczególny dotyka pracowników sezonowych, którzy przyjeżdżają do Polski na 3 miesiące. 2 tygodnie kwarantanny na własny koszt to dla nich luksus, na który nie mogą sobie pozwolić - mówi Wiadomościom Handlowym Evgenij Kirichenko, właściciel Gremi Personal.

Jak dodaje, rząd powinien zastanowić się nad zniesieniem obowiązku kwarantanny dla pracowników z zagranicy. - Być może warto go zastąpić systemem wielokrotnego testowania pracowników pod kątem obecności wirusa COVID-19 w ciągu 14 dni po przyjeździe do kraju i przestrzeganiem wszystkich niezbędnych środków ostrożności, za które odpowiedzialność weźmie pracodawca - zastanawia się.

bEKpzadp

Ale kwarantanna to nie jedyna przyczyna. Aż 41 proc. pytanych stwierdziło, że nie przyjeżdża do Polski przez trudności na granicy. Przypomnijmy, że nie można już przekroczyć granic pieszo, a kontrole trwają znacznie dłużej niż zazwyczaj. Ukraińcy obawiają się też nieuczciwych przewoźników.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKpzadK
praca
rynek pracy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(312)
Cezary
rok temu
Olu , masz może pochodzenie germańskie, Ukraińcy nas nienawidzą , a to ciekawe . Łatwo odczytać z Twego pisania nienawiść jaką darzysz ich , do czego przyznajesz się . Życzę by było w tobie więcej dobroci , tolerancji , uśmiechu . Olu może Ty tego nie dostrzegasz , ale ,,ŻYCIE JEST PIĘKNE '' Dobrym ludziom żyje się łatwiej , i Tobie życzę słońca w sercu. Cezary.
Jurek
rok temu
Jeżeli Ukraincy chcą przyjechać do Polski i uczciwie pracować to należy im w tym pomóc. Często podejmują pracę której nikt w Polsce nie chce sie podjąć albo za mniejsze wynagrodzenie. Zatrudnienie Ukraińca w Polsce musi być korzystne dla obu stron czyli atrakcyjnie finansowo dla Ukraińca i dla pracodawcy. Ilu to polaków wyjeżdza za granicę pracować i co inni mają nas nie wpuszczać? Puki pracodawcy polskiemu i pracownikowi Ukraińskiemu będzie się to opłacało to będziemy mieli stały napływ Ukraińców, i ja osobiście nie mam nic przecoiwko temu ale należy maksymalnie uprościć takie zatrudnienie, na wstępie robić test na koronowirusa ale zwolnić z kwarantanny jeśli test jest negatywny bo ani pracodawca ani tym bardziej ukrainiec nie chcą ponosić kosztów 2 tygodniowej kwarantanny b
Konik polny
rok temu
A minister na Ukrainę rowy kopać.
bEKpzadL
Chłop z Kielc
rok temu
Dobrze, nie potrzebujemy ich tutej
zajc
rok temu
Kwarantanna dla rządzących i popierających PIS który osłabia i niszczy Polskę.
...
Następna strona