Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ukraińcy w Polsce chcą więcej. Spada zadowolenie z pracy

30
Podziel się

Poziom zadowolenia pracowników z Ukrainy obniżył się w stosunku do 2018 roku o 11 proc. - wynika z raportu OTTO Work Force Polska. "Warunki pracy się nie zmieniły, ale zmieniły się oczekiwania" - wskazują eksperci.

Ukraińcy w Polsce chcą więcej. Spada zadowolenie z pracy
(East News, Anna Golaszewska/East News,)
bEgwgYHV

Mimo że warunki pracy w Polsce stają się coraz lepsze, to spada zadowolenie z pracy pracowników z Ukrainy. Jak wynika z najnowszego raportu OTTO Work Force Polska, ich oczekiwania są wyższe niż jeszcze trzy lata temu. Jak podkreślają eksperci, Ukraińcy są bardziej świadomi, jakie możliwości daje polski rynek pracy. Dlatego też zwracają coraz większą uwagę na atrakcyjność ofert pracy.

"Średnio 72 proc. pracowników tymczasowych z Ukrainy deklaruje, że jest zadowolonych z pracy w Polsce. Jest to o 11 proc. mniej niż w 2018 roku" - czytamy w raporcie OTTO.

bEgwgYHX

- Spadek poziomu zadowolenia pracowników z Ukrainy nie wynika z pogorszenia się warunków pracy, ale ze zmiany ich oczekiwań - wyjaśnia Tomasz Dudek, Dyrektor Zarządzający OTTO Work Force Polska.

- Ukraińcy oswoili się już z polskim rynkiem pracy, są bardziej świadomi możliwości, jakie daje i zwracają coraz większą uwagę na atrakcyjność ofert pracy. Interesuje ich możliwość podjęcia legalnego zatrudnienia za wyższe niż na Ukrainie wynagrodzenie, ale także dodatkowe benefity oferowane przez pracodawców, szczególnie te, które pozwolą im możliwie jak najwięcej zaoszczędzić. Najbardziej motywującymi dodatkami pozapłacowymi są: prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do posiłków w pracy oraz zniżki/rabaty do sklepów - wylicza

Zobacz także: Lekarze z Ukrainy? To niewykluczone

Jak wynika z badania, pracownicy z Ukrainy najbardziej zadowoleni są z relacji ze współpracownikami (87 proc.) oraz z pracodawcą (86 proc.). Najmniej satysfakcjonuje ich jednak poziom wynagrodzeń (51 proc.) oraz możliwości rozwoju zawodowego (39 proc.).

bEgwgYId

Inną kwestią, która wpływa na poziom satysfakcji pracowników z Ukrainy, są skomplikowane i długotrwałe procedury związane z zatrudnieniem w Polsce. - Ich uproszczenie zdecydowanie poprawiłoby funkcjonowanie polskiego rynku pracy – dodaje Tomasz Dudek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bEgwgYIy
praca
rynek pracy
KOMENTARZE
(30)
Roger
rok temu
Nie dziwi mnie taki stan rzeczy. Każdy ma swój próg cierpliwości a zwłaszcza specjalisci w swojej dziedzinie. I nie chodzi juz tutaj o podziały, bo Ukrainiec niczym sie nie rózni od Polaka. A skoro rzetelnie i sumiennie wykonuje swoje obowiazki to nalezy mu sie wynagrodzenie, ale moze i cos wiecej??? Aktualnie jest problem z rękoma do pracy, wiec warto docenic te które sie ma chociazby biletami do kina raz na jakis czas a przede wszystkim stałą opieką medyczną medicover. Taki pakiet tez zapewnienie, ze pracodawca troszczy sie o swoich ludzi również poza pracą
dark
rok temu
Bravo Ukraincy za miske ryzu niech Polusy pracuja
Oby tak nadal
rok temu
Nawet Ukraincy chca doic ten wasz kraj. Brawo Ukraina !!!
bEgwgYIz
afaf
rok temu
za grANICA MOGA DOSAĆ WIECEJ JAK CHCĄ
Nielubiekebqb...
rok temu
Źle im? Po 6miesiącach pracy dostają polską minimalną emeryturę... Polak na nią musi przepracować 10lat... Tak im źle to zabierzmy im wszystkie benefity i won do zapadłej Ukraińskiej nory
...
Następna strona