Notowania

Ukraińcy w Polsce chcą więcej. Spada zadowolenie z pracy

Poziom zadowolenia pracowników z Ukrainy obniżył się w stosunku do 2018 roku o 11 proc. - wynika z raportu OTTO Work Force Polska. "Warunki pracy się nie zmieniły, ale zmieniły się oczekiwania" - wskazują eksperci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Anna Golaszewska/East News,)

Mimo że warunki pracy w Polsce stają się coraz lepsze, to spada zadowolenie z pracy pracowników z Ukrainy. Jak wynika z najnowszego raportu OTTO Work Force Polska, ich oczekiwania są wyższe niż jeszcze trzy lata temu. Jak podkreślają eksperci, Ukraińcy są bardziej świadomi, jakie możliwości daje polski rynek pracy. Dlatego też zwracają coraz większą uwagę na atrakcyjność ofert pracy.

"Średnio 72 proc. pracowników tymczasowych z Ukrainy deklaruje, że jest zadowolonych z pracy w Polsce. Jest to o 11 proc. mniej niż w 2018 roku" - czytamy w raporcie OTTO.

Ukraińcy w Polsce. Coraz więcej chce zostać na stałe, bo zarabiają lepiej

- Spadek poziomu zadowolenia pracowników z Ukrainy nie wynika z pogorszenia się warunków pracy, ale ze zmiany ich oczekiwań - wyjaśnia Tomasz Dudek, Dyrektor Zarządzający OTTO Work Force Polska.

- Ukraińcy oswoili się już z polskim rynkiem pracy, są bardziej świadomi możliwości, jakie daje i zwracają coraz większą uwagę na atrakcyjność ofert pracy. Interesuje ich możliwość podjęcia legalnego zatrudnienia za wyższe niż na Ukrainie wynagrodzenie, ale także dodatkowe benefity oferowane przez pracodawców, szczególnie te, które pozwolą im możliwie jak najwięcej zaoszczędzić. Najbardziej motywującymi dodatkami pozapłacowymi są: prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do posiłków w pracy oraz zniżki/rabaty do sklepów - wylicza

Lekarze z Ukrainy? To niewykluczone

Jak wynika z badania, pracownicy z Ukrainy najbardziej zadowoleni są z relacji ze współpracownikami (87 proc.) oraz z pracodawcą (86 proc.). Najmniej satysfakcjonuje ich jednak poziom wynagrodzeń (51 proc.) oraz możliwości rozwoju zawodowego (39 proc.).

Większość Ukraińców myśli o przeprowadzce do Niemiec.
Ukraińcy w Polsce. Połowa z nich jest gotowa opuścić nasz kraj

Inną kwestią, która wpływa na poziom satysfakcji pracowników z Ukrainy, są skomplikowane i długotrwałe procedury związane z zatrudnieniem w Polsce. - Ich uproszczenie zdecydowanie poprawiłoby funkcjonowanie polskiego rynku pracy – dodaje Tomasz Dudek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Tagi: ukraińcy, praca, rynek pracy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-01-2020

Niewidać,widaćJeśli Ukraińcy chcę więcej to Polacy też będą chcieć więcej. Co poprowadzi do rosnącej inflacji i zwolnień. Jak szybko palonik będzie się popmpować … Czytaj całość

28-01-2020

KaliJak im tak źle to niech wracają do Putina, po co tu siedzą???? Polska budowała się bez nich i będzie to robiła,

28-01-2020

MasakraNie pasuje to do siebie skoro mają lepiej

Rozwiń komentarze (29)