Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Unia daje 100 mld euro na walkę z koronawirusem

20
Podziel się:

100 miliardów euro - tyle ma być wart instrument, który chce wprowadzić Komisja Europejska, by walczyć ze skutkami epidemii koronawirusa. - To jest solidarność UE w działaniu - powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen. Jak dodała, Europie potrzebny jest swoisty "Plan Marshalla".

Ursula von der Leyen zapowiedziała w czwartek, że Unii Europejskiej potrzebny jest "Plan Marshalla".
Ursula von der Leyen zapowiedziała w czwartek, że Unii Europejskiej potrzebny jest "Plan Marshalla". (East News, FRANCOIS LENOIR/AFP/East News)
bEUTdExx

O planach Unii Europejskiej informuje Polska Agencja Prasowa.

- Możemy zmobilizować 100 mld euro, dzięki gwarancjom z państw członkowskim wynoszącym 25 mld euro. To jest solidarność UE w działaniu - powiedziała na konferencij prasowej Ursula von der Leyen.

Jedna z propozycji to przesunięcie wszystkich funduszu strukturalnych właśnie na walkę ze skutkami epidemii.

bEUTdExz
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Chodzi przede wszystkim o wsparcie płynnościowe dla firm i wypłatę wynagrodzeń dla pracowników, którzy bez wsparcia Unii straciliby stanowisko. Skorzystać z instrumentu będą mogły wszystkie kraje członkowskie.

Jak zapowiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej, Unii jest obecnie potrzebny plan, który byłby czymś na kształt "Planu Marshalla". To program, który wprowadzony został przez USA po II Wojnie Światowej.

bEUTdExF

- Chcemy tak ukształtować wieloletni budżet UE na lata 2021-2027, by był kluczową częścią odpowiedzi na kryzys wywołany pandemią - poinformowała von der Leyen.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUTdExG
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEUTdEya
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
Pobudka
2 lata temu
Czym tu się jarać skoro unia nam daje nasze pieniądze które wpłacamy do budżetu!! Szkoda że od początku nie byli tacy wspaniali. Wirus obnażył prawdę że w kryzysie zostaje nam tylko państwo narodowe Polska
pytam powazni...
2 lata temu
Czemu zapomnieli o bezrobotnych? Przede wszystkim o tych którzy pracowali na umowach 1/4 etatu i teraz kiedy zostali zwolnieni lub miesiąc czy 2 temu nie mają środków do życia. Nawet nie mogą znaleźć pracy! Co z nimi?
Wrocko
2 lata temu
Proszę przestać pisać, co tam Unia ,,DAJE" - mianowicie nic nie daje, tylko rozdziela to, co do niej sami wpłacimy,. W tym zaś przypadku zapewne myśli zaciągnąć znaczne (75% kwoty!) pożyczki w Bankach (oczywiście u krewnych u znajomych królika), żeby przy okazji je ,,ratować". Tyle z tego pozytku.
bEUTdEyb
PolakPan
2 lata temu
Już niedługo koniec lewactwa i EUROKOŁCHOZU ! Nareszcie . UE jest tak potrzebna jak pani spod latarni majtki .
marek.k.
2 lata temu
odp. Ciekawski! A może się wtrącać w organizację wymiaru sprawiedliwości?