Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Unia daje 100 mld euro na walkę z koronawirusem

100 miliardów euro - tyle ma być wart instrument, który chce wprowadzić Komisja Europejska, by walczyć ze skutkami epidemii koronawirusa. - To jest solidarność UE w działaniu - powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen. Jak dodała, Europie potrzebny jest swoisty "Plan Marshalla".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ursula von der Leyen zapowiedziała w czwartek, że Unii Europejskiej potrzebny jest "Plan Marshalla". (Fot: FRANCOIS LENOIR/AFP/East News)

O planach Unii Europejskiej informuje Polska Agencja Prasowa.

- Możemy zmobilizować 100 mld euro, dzięki gwarancjom z państw członkowskim wynoszącym 25 mld euro. To jest solidarność UE w działaniu - powiedziała na konferencij prasowej Ursula von der Leyen.

Jedna z propozycji to przesunięcie wszystkich funduszu strukturalnych właśnie na walkę ze skutkami epidemii.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Chodzi przede wszystkim o wsparcie płynnościowe dla firm i wypłatę wynagrodzeń dla pracowników, którzy bez wsparcia Unii straciliby stanowisko. Skorzystać z instrumentu będą mogły wszystkie kraje członkowskie.

Jak zapowiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej, Unii jest obecnie potrzebny plan, który byłby czymś na kształt "Planu Marshalla". To program, który wprowadzony został przez USA po II Wojnie Światowej.

Polską gospodarkę czeka recesja. Co to oznacza dla każdego z nas?
Fatalne prognozy PKB, recesja coraz bliżej. Co to oznacza dla Kowalskiego?

- Chcemy tak ukształtować wieloletni budżet UE na lata 2021-2027, by był kluczową częścią odpowiedzi na kryzys wywołany pandemią - poinformowała von der Leyen.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-04-2020

marek.k.Nowy plan Unii: 1. Więcej środków na islamskich najeźdźców; 2. Więcej środków na promocję zboczeń; 3. Więcej środków na zwalczanie emisji CO2; 4. … Czytaj całość

02-04-2020

fidelUE Twoję dni są policzone....

02-04-2020

CiekawskiObawiam sie, ze za chwile znajdziesie ktos kto to zhejtuje. Zadam pytanie: Ile z 2 mld PLN przekazanych dla TVP przekierowano na pomoc w leczeniu czy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)