Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Angela Merkel: sankcje wobec Rosji muszą zostać utrzymane. Nie zrealizowano porozumień z Mińska

Angela Merkel: sankcje wobec Rosji muszą zostać utrzymane. Nie zrealizowano porozumień z Mińska

 

 

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podzielają opinię, że we wschodniej Ukrainie nadal nie ma trwałego zawieszenia broni, a uzgodnienia polityczne z Mińska ciągle nie zostały zrealizowane. Po spotkaniu w Berlinie, przywódcy Niemiec i Ukrainy poinformowali, że chcą utrzymania sankcji wobec Rosji.


Merkel przypomniała, że sankcje wobec Rosji są powiązane z procesem wdrażania porozumień z Mińska. - Uważamy, że w interesie wszystkich byłaby realizacja Mińska, co stworzyłoby warunki do zniesienia sankcji - zauważyła.


Pod koniec zeszłego roku Unia Europejska przedłużyła restrykcje wobec Moskwy o kolejne sześć miesięcy.


Poroszenko całkowicie zgodził się z krytyczną oceną przedstawioną przez Merkel. - Mimo upływu czasu problem zapewnienia bezpieczeństwa w Donbasie nadal nie został rozwiązany - podkreślił. - Coraz częściej dochodzi do ostrzału, są ofiary wśród ludności cywilnej. W styczniu doszło do 1,2 tys. takich incydentów - wyliczał prezydent. Odpowiedzialnością obarczył oddziały rosyjskie i wspieranych przez Rosję separatystów.

RUPTLY/x-news
Czytaj także
Polecane galerie
Money zszedł na putinowskie psy
77.65.89.* 2016-02-02 18:11
Od lat cały ten Money.pl jest przeżarty ruskimi trolami. Nie da się tego czytać.
efer
194.30.179.* 2016-02-02 13:12
Sankcje są na rękę Ukrainie...dlatego ta...w przypadku wstrzymania ognia i spokoju...sama pierwsza zacznie strzelać, aby owe sankcje móc przedłużać....USA też mają w tym interes...a w gazetach i tak napiszą, że wojna wciąż trwa z winy Rosjan.
wewa
81.190.200.* 2016-02-02 13:09
Polska nie zastosowała żadnych sankcji wobec Rosji - To Unia stosuje takie sankcje A wobec Polski Rosja zachowuje się agresywnie i stosuje bezprawne sankcje
Zobacz więcej komentarzy (48)