Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brexit w komentarzach rosyjskich polityków. Z Moskwy popłyną gratulacje?

5
Podziel się:

Rosyjscy politycy przewidują, że elity Unii Europejskiej zablokują ewentualne kolejne referenda, dotyczące opuszczenia Wspólnoty.

Brexit w komentarzach rosyjskich polityków. Z Moskwy popłyną gratulacje?
(josef.stuefer / Flickr (CC BY 2.0))

- Opinia narodu jest niebezpieczna dla politycznych idei głoszonych przez rządzące elity - napisał na Twitterze szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow.

Wcześniej szef senackiej komisji spraw zagranicznych Konstantin Kosaczow wskazał, że Brexit spowodowała brukselska biurokracja i nieprzemyślane decyzje w polityce zagranicznej. Ironiczne "gratulacje" zamierza przekazać premierowi Wielkiej Brytanii Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji założona przez Władimira Żyrinowskiego. - Nie zważając na agitację Dawida Camerona, Brytyjczycy dobrze wybrali - skomentowała brexit partia Żyrinowskiego.

Natomiast szef Dumy Siergiej Naryszkin polecił, aby komisje parlamentarne zajęły stanowisko w sprawie przyjęcia uchwały, wyrażającej poparcie dla wyników brytyjskiego referendum. Z kolei Jelena Drapienko ze "Sprawiedliwej Rosji" wezwała rosyjski rząd, aby wyciągnął odpowiednie wnioski z brexitu, ponieważ o wyjściu z Unii zdecydowali przede wszystkim ludzie obawiający się o swoje miejsca pracy.

Gwałtownie na wieści z Londynu zareagowała moskiewska giełda. Spadły wszystkie indeksy, mocno także stracił rubel w stosunku do dolara, natomiast pozostał stabilny w stosunku do euro.

wydarzenie
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
dasdasdsa
8 lat temu
Tusk idzie jak buldożer, wszystko niszczy!!:D
dasdasdsa
8 lat temu
Tusk idzie jak buldożer, wszystko niszczy!!:D
Frania
8 lat temu
Brawo Wielka Brytania !! Rozwalić ten pasożytniczy Eurokołchoz kierowany przez świnki Orwella.
Solistka
8 lat temu
Tzw. elity bronią swojej pracy i niebawem zaczną strajkować i blokować Brukselę. Kto ich zechce zatrudnić za tak wielkie wynagrodzenia bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za pracę? Takiej roboty nie ma nikt na swiecie i tego się boją najbardziej.
Marcin
8 lat temu
Donald Tusk skończył UE w niecałe 3 lata. To jest przywódca:))