Notowania

mtsl
18-10-2018 (09:14)

Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia"

Czy warto jeszcze kupować diesla? - Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodów diesla. W Polsce też czekają nas ograniczenia - mówi Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

Czy warto jeszcze kupować diesla? - Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodom diesla. W Polsce też czekają nas ograniczenia - mówi Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

- Diesel to największe zło, jeśli chodzi o emisję w miastach. Głównie ze względu na to, co wydobywa się z rur wydechowych tych samochodów. Złe związki szybko przedostają się do płuc i krwiobiegu. Szczególnie szkodą osobom starszym i dzieciom - argumentuje w programie "Money. To się liczy" Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

Jak wyjaśnia ekspert, samochody spalinowe coraz częściej są rugowane z ulic wielkich metropolii. Widać to choćby po naszych zachodnich sąsiadach.

- Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodom diesla. Berlin, Frankfurt, Hamburg, Stuttgart - nomen omen - mocno związany z motoryzacją spod znaku diesla. Jak widać, oczekiwanie na zmniejszenie emisji jest nadrzędną sprawą, nawet wobec obrony interesów własnych firm, własnego przemysłu - zaznacza w Robert Mularczyk. - W Polsce też czekają nas ograniczenia - podkreśla.

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mtsl, toyota, wiadomości, gospodarka, porady, najważniejsze, msp, zarzadzanie, galeria
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-10-2018

qqaazzCiekawe, że mówi to osoba z firmy, która wycofała się ze sprzedaży swoich wadliwych diesli (D-4D 2.0 i 2.2). Po co ta propaganda? W innym artykule … Czytaj całość

18-10-2018

moje imie.Po pierwsze cała gospodarka opiera się na dieslu, próba wyrugowania z ruchu samochodów osobowych napędzanych tym paliwem poprzez windowanie jego cen … Czytaj całość

18-10-2018

pepeDobry diesel wcale nie emituje z rury wydechowej tyle zła co się mówi. Zanim napiszecie bzdury to poczytajcie trochę danych technicznych diesli i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (693)

Wybrane dla Ciebie