Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Firma Uber ma kłopoty w Belgii. Minister się zawziął?

0
Podziel się:

Minister s. mobilności zapowiedział, że władze przyłączą się do skargi złożonej przez zawodowych taksówkarzy, a ponadto złożą oddzielną skargę w postępowaniu karnym.

Firma Uber ma kłopoty w Belgii. Minister się zawziął?
(a-wrangler/iStockphoto)

Firma Uber pod presją władz w Brukseli. Regionalny minister ds. mobilności Pascal Smet zapowiedział skargi sądowe na kierowców firmy, którzy omijają prawo.

Firma Uber umożliwia szybkie zamawianie taksówek przez SMS lub internet. Specjalnie utworzona do tego aplikacja na smartfony łączy nas z najbliższym dostępnym kierowcą. W Belgii, podobnie jak w innych krajach, Uber napotyka jednak liczne problemy.

Najpierw kierowcom firmy skonfiskowano kilka samochodów, a w kwietniu brukselski sąd zakazał im działalności. Ci jednak jeżdżą nadal. Minister Smet zapowiedział, że władze przyłączą się do skargi złożonej w tej sprawie przez zawodowych taksówkarzy, a ponadto złożą oddzielną skargę w postępowaniu karnym.

Minister chce też zwrócić się z prośbą do policji federalnej, aby monitorowała stronę internetową Uber, a do firm Apple i Google, które umożliwiają zakup aplikacji - aby ją zablokowały.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny zakaz dla firmy Uber. Tym razem w... Sędzia w stolicy Hiszpanii uznał, że firma stosuje nieuczciwą konkurencję, bo kierowcom pracującym dla niej brakuje zezwoleń i licencji wymaganych do przewozu osób.
Zakaz Uber-taxi w Belgii. Komisarz oburzona Chodzi o samochody, które mogą być zamawiane jedynie SMS-owo i za pośrednictwem internetu, a nie mogą być zatrzymywane bezpośrednio na ulicy.
Firma Uber ma kłopoty. Zajmie się tym policja Amerykańska spółka oferuje aplikację na smartfony pozwalającą na bezpośrednie kontaktowanie się klientów z prywatnymi osobami oferującymi transport samochodowy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)