Notowania

ekologia
06.07.2017 15:36

Wycofają wszystkie samochody benzynowe i diesle. Rewolucja francuska ma kolor zielony

Według założeń wszystkie biedniejsze gospodarstwa domowe otrzymają specjalną premię, dzięki której będą w stanie zamienić samochód na ekologiczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(/ AFP PHOTO / Thomas Samson)

Do 2040 roku Francja pozbędzie się wszystkich samochodów spalinowych - zapowiedział nowy minister środowiska Nicolas Hulot. Dodatkowo, do 2050 roku Francuzi chcą zrezygnować z węgla.

Hulot zaprezentował szereg działań w ramach 5-letniego programu rozpowszechnienia czystej energii oraz wypełnienia zobowiązań wynikających z porozumienia paryskiegodonosi Independent.

Rząd i nowo wybrany prezydent Emmanuel Macron chcą, aby Francja utrzymała rolę lidera w polityce klimatycznej.

Jak zapowiedział Hulot, Francja przestanie wykorzystywać węgiel do produkcji energii elektrycznej do 2022 r., a 2050 roku ma plan całkowitego wycofania się z używania tego surowca. Na zwiększenie efektywności energetycznej kraju i potrzebne do tego inwestycje przeznaczonych zostanie 4 mld euro.

Nie tylko węgiel znalazł się na cenzurowanym. Do 2040 roku z ulic francuskich miast i dróg w całym kraju mają zniknąć samochody z silnikiem diesla i auta napędzane benzyną.

Według założeń reformy wszystkie biedniejsze gospodarstwa domowe otrzymają specjalną premię, dzięki której będą w stanie zamienić samochód na ekologiczny.

Jak przypomina Independent, Francja nie jest jedynym krajem, który planuje zakazać samochodów z silnikiem spalinowym. Podobną deklarację pozbycia się trujących środowisko pojazdów zapowiedziały Holandia i Norwegia. Te kraje dają sobie czas do 2025 r. Z kolei dwa kolejne - Niemcy i Indie - chcą zrealizować podobne plany jeszcze przed 2030 r.

Jakie znaczenie dla klimatu ma porozumienie?:

To nie koniec zielonej rewolucji francuskiej. Francja będzie zachęcać przemysł do redukcji emisji, zakaże także importu takich produktów jak olej palmowy czy soi z plantacji, które prowadzą niezrównoważoną politykę doprowadzając do wylesiania w tropikalnych rejonach świata.

Jak przypominają ekolodzy, eksport produktów rolnych, pozyskanych dzięki wylesieniom w rejonach tropikalnych wart jest około 61 mld dol. rocznie.

Tagi: ekologia, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-07-2017

abdul macronPrzecież tam będę niedługo tylko kozy paść to po co im wyngiel i samochody spalinowe.Powrócą czasy ekologiczne wielbłąd, kuń i osioł w kalifatach to … Czytaj całość

06-07-2017

polski snajperPrzy takiej ekspansji Islamu to 2040 r Francji już nie będzie.

07-07-2017

WONdo 2040 beda tam tylko muzułmany i sredniowiecze buhahahahah ochydny kalifat !!

Rozwiń komentarze (116)