Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grad przed trybunał - jeśli sprzeda Lotos

0
Podziel się:

Taki wniosek złoży PiS, jeśli akcje Grupy Lotos zostaną sprzedane rosyjskim
spółkom paliwowym, bądź kontrolowanym przez rząd rosyjski.

Grad przed trybunał - jeśli sprzeda Lotos
(kprm.gov.pl)
bECQBojV

Klub Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że jeśli minister skarbu państwa Aleksander Grad zgodzi się na sprzedaż Grupy Lotos spółce rosyjskiej, PiS doprowadzi do postawienia go przez Trybunałem Stanu.

- _ Jeśli dojdzie do sprzedaży Grupy Lotos SA spółkom paliwowym rosyjskim bądź kontrolowanym przez rząd Federacji Rosyjskiej, pan minister Aleksander Grad stanie przed Trybunałem Stanu. Niezależnie od tego, czy to będzie w tej kadencji, następnej, czy w kolejnych kadencjach parlamentu - doprowadzimy do tego _ - oświadczył na konferencji prasowej w Sejmie Dawid Jackiewicz (PiS).

POSŁUCHAJ POSŁA JACKIEWICZA:

bECQBojX

Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności wobec Grada. PiS zarzuciło Gradowi złe prowadzenie prywatyzacji i niewłaściwy nadzór nad majątkiem państwowym.

- _ Dzisiaj w trakcie głosowania zwyciężyła dyscyplina partyjna nad zdrowym rozsądkiem _ - ocenił Jackiewicz.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t21874.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lotos;dla;rosjan;to;nie;jest;dobry;czas,75,0,805451.html) Lotos dla Rosjan? "To nie jest dobry czas"
Wśród powodów przemawiających za postawieniem Grada przed TS poseł PiS wymienił m.in. fakt, że prywatyzacja Lotosu - jak mówił - jest sprzeczna z dokumentami rządowymi, które jej nie przewidują. Ponadto - jak dodał Jackiewicz - wartość aktywów obrotowych spółki Lotos to blisko 7 mld zł, a rząd - według niego - ocenia jej sprzedaż na 4-8 mld zł.

Wniosek o postawienie przed TS ministra może złożyć co najmniej 115 posłów. Uchwałę o pociągnięciu go do odpowiedzialności przed TS Sejm podejmuje większością 3/5 ustawowej liczby posłów.

bECQBokd

30 października resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 53 proc. akcji koncernu. MSP i zarząd spółki przekonują, że inwestor branżowy pozwoli firmie na szybszy rozwój. Zainteresowany kupnem Grupy Lotos jest m.in. rosyjski koncern TNK-BP.

Pod koniec marca premier Donald Tusk mówił dziennikarzom, że nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, by mówić kategorycznie _ nie _ inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji. - _ Ze względu na pozycję surowcową Rosji i na nasze częściowe - Bogu dzięki - tylko, ale jednak uzależnienie od strony rosyjskiej, wskazana jest pewna ostrożność i powściągliwość _ - podkreślił szef rządu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t83729.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wielu;zainteresowanych;sprzedaza;lotosu,211,0,812499.html) Wielu zainteresowanych sprzedażą Lotosu Według Aleksandra Grada decyzje w sprawie sprzedaży akcji koncernu powinny zapaść nie wcześniej niż na przełomie 2011 i 2012 r.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t131572.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/zalewski;zarzut;uleglosci;wobec;rosji;jest;wziety;z;sufitu,216,0,810456.html) Zalewski: Zarzut uległości wobec Rosji jest wzięty z sufitu Prezydent i rząd nie zrobili niczego sprzecznego z interesem Polski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t21874.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/lotos;ma;umowe;na;dostawe;ropy;za;85;mln;dolarow,68,0,808260.html) Lotos ma umowę na dostawę ropy za 85 mln dolarów Grupa Lotos podpisała umowę z cypryjską firmą Eminent Energy Ltd na dostawę dla Lotosu w miesiącu kwietniu 2011 ropy naftowej typu REBCO o wartości 84,82 mln USD.
bECQBoky
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)