Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kreta wśród najlepszych miejsc do zamieszkania na emeryturze

4
Podziel się:

Grecka wyspa Kreta znalazła się na liście dziesięciu najlepszych miejsc do zamieszkania na emeryturze w 2016 roku. Ranking przeprowadził portal Live and Invest Overseas Index. Wyżej od Krety wśród najlepszych miejsc w Europie znalazły się jedynie Algavre w Portugalii, Valletta - stolica Malty i Lublana na Słowenii.

Kreta wśród najlepszych miejsc do zamieszkania na emeryturze
(Marc Ryckaert/wikimedia (CC BY 3.0))

Oceniający brali pod uwagę między innymi klimat, koszty i warunki życia, język, środowisko, dostępne rozrywki, poziom służby zdrowia, infrastrukturę, bezpieczeństwo, a także wysokość podatków.

Kreta ulokowała się na ósmym miejscu w rankingu najlepszych miejsc do zamieszkania na emeryturze głównie dlatego, że wielu jej mieszkańców dożywa powyżej stu lat. Zawdzięczają to zdrowej śródziemnomorskiej kuchni i stylowi życia.

- Mój wujek mieszka w centrum Chanii i twierdzi, że sekretem długowieczności jest brak stresu i nieobwinianie się za to, co było w przeszłości - mówi Petros, mieszkaniec Aten, którego mieszkający na Krecie wujek ma 104 lata.

Mimo kryzysu ekonomicznego w Grecji, koszt życia na Krecie nadal pozostaje jeszcze niższy niż w innych regionach kraju.

Na liście wśród dziesięciu najlepszych miejsc do zamieszkania na emeryturze znalazły się także miejscowości w Meksyku, Malezji, Belize i na Dominikanie.

wiadomości
gospodarka
unia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Rcvbun
5 lata temu
D4tvunbrct
ZK590
8 lat temu
z moja emerytura po 41 latach pracy najodpowiedniejsze miejsce to cmentarz. Praca do 67 lat ABSOLUTNIE nie zmieni mojej sytuacji.
zxc
8 lat temu
Bzdura, Algarve wcale nie jest jakims rajem. Poza glownymi kuraortami region calkowicie wyludniony, wystarczy zjechac z glownej drogi do pierwszego miasteczka i zobaczy sie puste ulice, opuszczone domy na sprzedaz albo wynajm... dobrobytu jakos wiele nie widac. Niestety czasy takie ze mlodzi ludzie za praca i lepszym zyciem wyjezdzaja stamtad do UK albo Niemiec :-/
Adam
8 lat temu
Dopiero co wróciłem z Krety. Uważam że to bzdura. Koszt życia wcale nie jest taki niski, znacznie wyższy niż w PL, może jest bezpiecznie, nie ma miejscowego zagrożenia, ale miejscowi tak obawiają się Turków i Arabów. Mają też w Chani bazę Nato i w razie konfliktu Chania dostanie w pierwszej kolejności.