Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Grecji. Niemcy i Francja ustalą wspólne stanowisko?

0
Podziel się:

Pomiędzy Berlinem a Paryżem istnieją różnice w podejściu do problemu Grecji.

Kryzys w Grecji. Niemcy i Francja ustalą wspólne stanowisko?
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Przed rozpoczynającym się w niedzielę o godz. 16 szczytem państw strefy euro w Brukseli dojdzie do spotkania kanclerz Niemiec Angeli Merkel z prezydentem Francji Francois Hollande'em - podała agencja dpa powołując się na źródła dyplomatyczne.

Spotkania przywódców Francji i Niemiec przed unijnymi szczytami należą do tradycji. Jak zaznacza dpa, w obecnej sytuacji rozmowa nabiera jednak szczególnego znaczenia. Pomiędzy Berlinem a Paryżem istnieją różnice w podejściu do problemu Grecji. Rządzący we Francji socjaliści są oburzeni propozycjami dotyczącymi Grecji, które przygotował niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble.

Dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" poinformował w sobotę w swym wydaniu internetowym, że najnowsze greckie propozycje reform nie wystarczają niemieckiemu ministrowi finansów i że jego resort przedstawił negatywną opinię w tej sprawie innym państwom eurogrupy.

Według "FAZ" Schaeuble bierze pod uwagę dwa rozwiązania. Jedno z nich przewiduje, że Grecja poprawi swe propozycje; druga - że z Atenami będzie się negocjować "przerwę" w obecności w strefie euro. Ta druga ewentualność zakłada opuszczenie przez Grecję eurolandu co najmniej na pięć lat i restrukturyzację jej zadłużenia.

Grecja pozostałaby członkiem Unii Europejskiej i nadal otrzymywałaby wsparcie "stymulujące wzrost gospodarczy, a także pomoc humanitarną i techniczną". Według niemieckich mediów Schaeuble uzgodnił swój alternatywny plan z kanclerz Angelą Merkel i wicekanclerzem Sigmarem Gabrielem.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)