Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rostowski: Pomoc dla Grecji jest też dobra dla Polski

0
Podziel się:

Dziś w Sopocie rozpoczyna się nieformalne spotkanie ministrów do spraw europejskich krajów członkowskich Wspólnoty. Tematem są finanse.

Rostowski: Pomoc dla Grecji jest też dobra dla Polski
(kprm.gov.pl)
bFdLZybV

W Sopocie spotkali się ministrowie do spraw europejskich krajów Unii Europejskiej. Będą dyskutować m.in. o nowym, unijnym budżecie.

Unia Europejska pracuje nad reformą swych finansów. Trudna debata oficjalnie rozpoczyna się za polskiego przewodniczenia pracom Rady Unii. Dotyczy nie tylko przeszłorocznego budżetu, ale i siedmioletniego planu finansowego, aż do roku 2020.

Dziś w Sopocie rozpoczyna się nieformalne spotkanie ministrów do spraw europejskich krajów członkowskich Wspólnoty. Tematem są finanse, mówi rzecznik polskiej prezydencji Konrad Niklewicz.

bFdLZybX

POSŁUCHAJ KONRADA NIKLEWICZA:

Polsce zależy, by w nadchodzących latach Unia nie zmniejszyła pomocy dla biedniejszych krajów członkowskich: chodzi o fundusze spójnościowe. Tymczasem uwagę bogatych krajów eurolandu przykuwa krach finansowy Grecji. Półtora tygodnia temu przyjęto, drugi już, kosztowny plan pomocy dla tego kraju.

Dziennikarze pytali więc polskiego ministra finansów, czy w efekcie Unia nie powie _ dosyć _ i ograniczy fundusze spójności. Największym beneficjentem w tym przypadku jest Polska i to my najwięcej byśmy stracili.

Jacek Rostowski uspokajał. W jego przekonaniu, decyzje w sprawie Grecji są dobre również dla nas, także w kontekście wieloletnich planów finansowych Unii.

bFdLZycd

POSŁUCHAJ MINISTRA JACKA ROSTOWSKIEGO:

Unijnym płatnikiem netto są przede wszystkim Niemcy. Ich głos w negocjowaniu tak zwanej unijnej perspektywy finansowej ma wielką wagę.
Sopockie nieformalne spotkanie Rady Unii Europejskiej w sprawie finansów potrwa dwa dni.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t96560.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ponad;970;mld;euro;w;unijnym;budzecie;na;lata;2014-20,113,0,863089.html) 970 mld euro w unijnym budżecie 2014-20 Komisja Europejska proponuje utrzymać na porównywalnym do obecnego poziomie fundusze na politykę rolną i spójności, ale zmienić je tak, by odblokować środki na inne polityki UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t94060.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;budzet;przed;wakacjami;to;zly;pomysl,251,0,863227.html) "Budżet przed wakacjami to zły pomysł" Minister finansów Jacek Rostowski uważa, że przyjęcie budżetu na 2012 r. przed wakacjami sejmowymi - jak planował rząd - będzie trudne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/68/t84804.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/polityka;spojnosci;priorytetem;prezydencji,234,0,806122.html) "Polityka spójności priorytetem prezydencji" Minister Elżbieta Bieńkowska podkreśliła znaczenie pieniędzy, jakie są przeznaczane na rozwój poszczególnych regionów w Unii, w tym także w Polsce.
bFdLZycy
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)