Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozmowy Grecja-Niemcy. Ateny odrzucają nową wersję porozumienia

0
Podziel się:

Niemcy proponują Grecji kolejną pożyczkę pomostową zamiast pełnego porozumienia - napisała grecka gazeta "Kathimerini". Premier Aleksis Cipras w rozmowie telefonicznej z kanclerz Angelą Merkel stanowczo odrzucił taką opcję.

Rozmowy Grecja-Niemcy. Ateny odrzucają nową wersję porozumienia
(Tim Reckmann/Flickr)

Do rozmowy doszło z inicjatywy niemieckiej kanclerz po tym, jak grecki rząd osiągnął we wtorek techniczne porozumienie z wierzycielami.

Jak podaje lokalna gazeta, Angela Merkel po raz kolejny wyraziła wątpliwości co do szybkiego podpisania porozumienia. Zaproponowała Atenom najpierw pożyczkę pomostową, a po 15-20 dniach pełne porozumienie. Premier Aleksis Cipras odpowiedział, że trzyma się uzgodnień, które zapadły na szczycie państw strefy euro 12 lipca i nie przełoży zaplanowanego terminu ostatecznego porozumienia z wierzycielami.

Projekt porozumienia, którego szczegóły omawiano do wtorku wieczorem, został złożony w greckim parlamencie już po północy. Rząd grecki musi jeszcze dziś zaakceptować dokument oraz najpóźniej w czwartek przegłosować w parlamencie pakiet reform, jeśli chce uniknąć pożyczki pomostowej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)