Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Merkel chce zaostrzyć sankcje wobec Rosji. W jakich dziedzinach?

20
Podziel się:

Rozważana jest możliwość kolejnych sankcji w dziedzinie przemysłu lotniczego i w innych dziedzinach związanych z rosyjskim ministerstwem obrony.

Merkel chce zaostrzyć sankcje wobec Rosji. W jakich dziedzinach?
(www.GlynLowe.com / Flickr (CC BY 2.0))
bEJLsmNx

Kanclerz Niemiec Angela Merkel chce na najbliższym szczycie w Brukseli nakłonić Unię Europejską do zaostrzenia sankcji wobec Rosji - podała w niedzielę gazeta "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS). Powodem jest udział Moskwy w wojnie w Syrii.

Redakcja powołuje się na źródło w otoczeniu Merkel. Relacje z Rosją mają być jednym z tematów rozpoczynającego się w czwartek spotkania na szczycie Rady Unii Europejskiej.

Merkel zdaje sobie sprawę - czytamy w "FAS" - że uzyskanie zgody partnera koalicyjnego SPD na nowe sankcje, a następnie uzgodnienie ich w gronie 28 krajów będzie trudne. W Europie narasta jednak gniew na Rosjan z powodu zbombardowania konwoju ONZ z pomocą dla Syrii oraz bezwzględnych działań Moskwy wobec syryjskiego miasta Aleppo.

bEJLsmNz

"FAS" zwraca uwagę, że prezydent USA Barack Obama w rozmowie telefonicznej z Merkel zapewnił ją o poparciu Stanów Zjednoczonych dla "twardej reakcji" Europejczyków.

Rozważana jest możliwość kolejnych sankcji w dziedzinie przemysłu lotniczego i w innych dziedzinach związanych z rosyjskim ministerstwem obrony.

Za nowymi sankcjami wobec Moskwy opowiedział się w zeszłym tygodniu przewodniczący wpływowej komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen.

We wrześniu, krótko po załamaniu się tygodniowego rozejmu, armia syryjska, wspierana przez szyickie milicje i rosyjskie lotnictwo, rozpoczęła nową ofensywę w celu odbicia wschodnich dzielnic Aleppo z rąk zbrojnej opozycji. Nowy etap działań zbrojnych objął bombardowania miasta, jedne z najcięższych w ponad pięcioletniej historii syryjskiego konfliktu.

bEJLsmNF

Współrządząca w Niemczech SPD domaga się stopniowego znoszenia sankcji wobec Rosji, uzależniając jednak złagodzenie restrykcji od postępów w realizacji porozumienia z Mińska dotyczącego uregulowania konfliktu we wschodniej Ukrainie. Zniesienia sankcji chce też niemiecki biznes.

bEJLsmOa
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
srtruj5
5 lata temu
lewackie nrednie na wp!!! i PO co POkazujecie ten antyeuropejski pysk zakazany!!?? POwinna juz dawno wisiec!!!!
dfg
5 lata temu
No to w końcu w jakich dziedzinach ???? po co ten durny tytuł ??!!
anik
5 lata temu
pamietajcie Niemcy sa pod usa do 2099 ,co chce usa beda niemcy robic,tak jak nato w Polsce nie dla nas dla usa zeby byc blisko Rosji ,usa nie nadaza za Rosja ,wszystko tak jak amerykanie i anglicy sprzedali Polske w Jalcie,usa chce rzadzic cala Europa,a jak wejdzie Clinton to wojna murowana tego chca bogaci ludzie w usa wiecie kto!!!!
bEJLsmOb
Antykomuch
5 lata temu
Dalej lewactwo cisnijcie na wojne z Rosja.. Wysysajcie z palca nowe "wiadomosci" i robcie wszystko zeby wywolac WW3. NWO musi byc kontynuowany.
salomon
5 lata temu
Jasne Rosja nie daje się wydymać fortelami no to sankcje! Ta droga prowadzi do piekła! Niestety