Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szczyt UE: Kolejne spotkanie premiera Tuska z Van Rompuyem

0
Podziel się:

Z powodu oporu Brytyjczyków, rozpoczęcie szczytu przesunięto już o kilka godzin.

Szczyt UE: Kolejne spotkanie premiera Tuska z Van Rompuyem
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Premier Donald Tusk spotkał się po raz drugi w czwartek z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem przed rozpoczęciem szczytu UE na temat wieloletniego budżetu UE - podała kancelaria premiera na Twitterze.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Van Rompuy w poprzednich popołudniowych rozmowach zaproponował nowe cięcia w projekcie budżetu UE na kwotę 15 mld euro w zobowiązaniach i 30 mld w płatnościach. Jak twierdzą źródła, to jednak ciągle za mało dla Londynu, dlatego prowadzone są dalej rozmowy dwustronne.

Szef Rady Europejskiej spotkał się już z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem oraz prezydentem Francji Francoisem Hollande'em.

Z powodu oporu Brytyjczyków, rozpoczęcie szczytu przesunięto już o pięć godzin, na godzinę 20.30.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/m125136.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/zamiast;westernu;wyszedl;cyrk;monty;pythona,122,0,1203322.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zamiast westernu wyszedł cyrk Monty Pythona Jan Płaskoń pisze o szczycie UE oraz o angielskim poczuciu humoru.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/m253640.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/budzet;ue;2014-2020;donald;tusk;nie;chce;byc;czarnym;pesymista,21,0,1203221.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tusk o porażce na szczycie: "Tragedii nie ma" Gdyby negocjacje poniosły fiasko, to nie byłoby wielu chętnych do dzielenia się odpowiedzialnością.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/m253507.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/budzet;ue;2014-2020;juz;wiadomo;ile;miliardow;chca;nam;zabrac,153,0,1202329.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Już wiadomo, ile miliardów chcą zabrać Polsce - _ Miliard w tę, czy czy miliard w tę - każdy by to przeżył. Nikt nie będzie do końca zadowolony _ - powiedział Donald Tusk.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)