Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyburzanie apartamentowców w Hiszpanii. Wielkie zwycięstwo obrońców środowiska i pejzażu

16
Podziel się:

Sądy orzekły, iż w całej Hiszpanii podlega wyburzeniu 600 tys. apartamentów i mieszkań zbudowanych z pogwałceniem prawa lub na podstawie nielegalnie uzyskanych pozwoleń.

Wyburzanie apartamentowców w Hiszpanii. Wielkie zwycięstwo obrońców środowiska i pejzażu
((pixabay.com/CC))

5 sierpnia 2016 roku przejdzie do historii jako data zwycięstwa hiszpańskich obrońców środowiska i pejzażu: tego dnia buldożery przystąpiły do wyburzania osiedla apartamentowców wzniesionych na malowniczych wzgórzach w Pielagos w Kantabrii nad Zatoką Biskajską.

Zbudowano tam nielegalnie w oczekiwaniu na zagranicznych i krajowych nabywców w latach wielkiego boomu budowlanego przełomu stuleci ponad 2 tys. apartamentów, których nikt nigdy nie kupił.

Sądy orzekły, iż w całej Hiszpanii podlega wyburzeniu 600 tys. apartamentów i mieszkań zbudowanych w tym okresie z pogwałceniem prawa lub na podstawie nielegalnie uzyskanych pozwoleń.

W przypadku apartamentowców w gminie Pielagos ich wyburzenie i przywrócenie niepowtarzalnego górzystego pejzażu tego miejsca i jego walorów krajobrazowych pochłonie 3,7 miliona euro.

Postanowiono m.in. "zaplombować" wykopy w zboczach gór, z których pod budowę nikomu niepotrzebnego - jak się okazało - osiedla wybrano 600 tys. m sześciennych gruntu.

wiadomości
gospodarka
unia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
Janek795
8 lat temu
Niech wezmą sobie od cioci Angelii uchodźców.. Będą mieli gdzie ich trzymać. Angela oczywiście za wszystkich zapłaci...
Muratores
8 lat temu
Czy możecie podać nazwy osiedli przeznaczonych do wyburzenia? Pielagos to nazwa gminy a osiedli (o różnym poziomie wykonawstwa) jest kilkadziesiąt, w większości zasiedlone.
Sensei
8 lat temu
Nieskonczona jest glupota ludzka..
Skarb Panstwa
8 lat temu
HGW oddała działkie Państwową warte 150 mln zł za darmo ,trzem znajomym adwokatą . To sie ma gest.
Tmk
8 lat temu
To samo bylo by z obwodnicą Augustowa, gdyby za poprzedniej kadencji min. Szyszki ekolodzy nie zmusili rzadzacych do zmiany wariantu.