Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Unijne przepisy. Delegacje kierowców drastycznie wzrosną

24
Podziel się

Zbliżają się nowe przepisy dotyczące delegowania pracowników do UE. Delegacje kierowców będą znacznie droższe.

Zmiana przepisów UE. Delegacje kierowców będą droższe nawet o 40 proc.
Zmiana przepisów UE. Delegacje kierowców będą droższe nawet o 40 proc. (East News)
bDznOoqd

Nawet o 40 proc. mogą wzrosnąć koszty pracownicze po wejściu w życie nowych przepisów unijnych dotyczących delegowania pracowników do państw Unii Europejskiej (UE) - przewidują przedstawiciele Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców (OCRK), na których powołuje się "Puls Biznesu".

Eksperci obliczyli, że jeżeli obecnie kierowca otrzymuje 6,5 tys. zł na rękę, z uwzględnieniem diet i ryczałtów za noclegi, to koszt pracodawcy sięga ok. 8,5 tys. zł, zależnie od przyjętej podstawy wynagrodzenia. Po zmianach wydatek firmy wzrośnie w takim przypadku do ok. 9,2 tys. zł.

bDznOoqf

Według obecnych propozycji, unijna dyrektywa w sprawie delegowania może wejść w życie w lipcu 2020 r. Zgodnie z nią kierowcy mieliby otrzymywać wynagrodzenie takie, jakie obowiązuje w tzw. kraju przyjmującym.

Zobacz także: Obejrzyj: Kara za prędkość. "Mandaty muszą zdrożeć"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDznOoql
bDznOoqG
KOMENTARZE
(24)
kirowiec
rok temu
Pracuję jako kierowca od 15 lat . Przez cały ten okres jestem na umowie o pracę za stawkę z najniższej krajowej [ze względu na to aby pracodawca odprowadzał najniższy ZUS] resztę dostaję gotówką pod stołem.Próbowałem to zmienić ale zawsze mówili mi ,, albo się zgadzasz albo szukaj roboty,,.I to jest szara strefa gdzie oszukuje się państwo i mnie [ bo przy najniższym ZUSie jaką będę miał emeryturę? Panie Premierze tam jeszcze są miliardy złotych które powinny być w budżecie państwa.
JaninaGrazyna
rok temu
Kierowca zarabia najniższą krajową (podobno), bo resztę ma pod stołem) i urząd skarbowy nie potrafi ustalić skąd ma i wydaje ponad 60 tysięcy zł rocznie więcej niż zarabia? To słabo.
We
rok temu
A co PiS zrobił dla firm przewozowych ?
bDznOoqH
Dawid
rok temu
Tak tylko kierowca w PL ma 2000 na papierku a pod stołem dostaje resztę. I jakie ma koszty firma? Dlaczego Niemcy nie oszukują. A u nas wierzą kontrolni że kierowca który robi trasę zarabia 2000 zł? Bzdury. I nadal oszukują państwo
gp56
rok temu
Do BIZONA jak musisz za dużo płacić pracownikom, to zwolnij ich i sam siądź za kierownicą, albo na złość wszystkim zamknij firmę.Ale nie zrobisz tego ponieważ za dużo na tym zarabiasz.
...
Następna strona