Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Urlopy na nowych zasadach. Zmiany już za kilka dni

9
Podziel się:

Od 1 lutego rodzice adopcyjni i zastępczy będą mogli korzystać z urlopów według korzystniejszych reguł. Wolne od pracy będzie przysługiwało także na starsze dzieci – nawet do ukończenia 14 lat – informuje w czwartek "Rzeczpospolita".

Urlopy na nowych zasadach. Zmiany już za kilka dni
Od 1 lutego rodzice adopcyjni i zastępczy będą mogli korzystać z urlopów według korzystniejszych reguł. (Adobe Stock, IRStone)

Dotychczas prawo do urlopu ojcowskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego przysługiwało wyłącznie w przypadku przyjęcia dziecka na wychowanie jako rodzina zastępcza lub adopcji dziecka, które nie ukończyło 7 lat.

Nowelizacja kodeksu pracy, która wchodzi w życie 1 lutego 2023 r., znacząco podnosi górną granicę wieku dziecka umożliwiającą skorzystanie rodzicom adopcyjnym z urlopów – z 7 do 14 lat.

Ta zmiana nie dotyczy rodziców zastępczych, którzy będą mogli skorzystać z urlopu do momentu ukończenia przez dziecko 7 lat (lub 10 lat – w przypadku odroczenia obowiązku szkolnego).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Bozka
2 miesiące temu
A dla rodziców pracujących i wychowujących niepełnosprawne dzieci będzie coś????
Głuszyńska1C
2 miesiące temu
To jakaś kpina ,co ten rząd z nami wyrabiania? Czym różnimy się od rodziców adopcyjnych bądź zastępczych? Żenada Krótko mówiąc w Pis- IE jest dużo osób którzy po prostu są rodziną adopcyjna bądź właśnie zastępcza ..
Pani
2 miesiące temu
Kpina to co nasze państwo robi syn z cukrzycą ukrywa chorobę przed pracodawcą aby móc pracować
7mm
2 miesiące temu
Jak młodzi czy w średnim wieku mają pracować czy choćby walczyć o lepsze wynagrodzenie jeśli większość etatów zajęta jest przez emerytów i ludzi na zasiłkach przedemerytalnych
Piotr
2 miesiące temu
Normalnie pracujący choćby tacy z cukrzycą utrzymają i ukraińców i wyborców PiSu ,może pracującym skrócić urlopy ???