Trwa ładowanie...
bDTWsDFN

Notowania

Urlopy – Wszystkie wiadomości

216
21.03.2021 8:25

PIP
 / 
Inspektorzy pracy z dodatkowym urlopem wypoczynkowym. Nawet 12 dni ekstra

Inspektorzy, którzy faktycznie wykonują kontrole, mają wzorem sędziów, prokuratorów czy pracowników NIK dostać dodatkowe urlopy wypoczynkowe.

3
21.01.2021 16:51

SOLIDARNOŚĆ
 / 
Urlopy do wydłużenia? "Solidarność" na tak, ale pod pewnymi warunkami

Prawo pracy do zmiany? Pojawił się pomysł wydłużenia urlopu wypoczynkowego. - Trzeba dyskutować. Do Sejmu wpłynął projekt Lewicy o 100 proc. L-4 dla pracowników zakażonych koronawirusem. Oczywiście jesteśmy na tak, ale pod warunkiem, że nie zmienią się zasady, czyli pierwsze 30 dni płacą pracodawcy. Nie można wszystkiego przerzucać na ZUS, czyli na składki pracowników - powiedział w programie "Newsroom WP" Piotr Duda, przewodniczący "Solidarności". - Może faktycznie trzeba podejść do tego w inny sposób. Są zawody bardzo ciężkie, jest dodatkowy urlop na poratowanie zdrowia. Dyskusja w tym temacie może być bardzo szeroka, jesteśmy otwarci na rozmowy. Na pewno nie pozwolimy na liberalizowanie kodeksu pracy - dodał.

25
02.10.2020 11:36

TRÓJMIASTO
 / 
Sopot w czerwonej strefie. Od soboty maseczki obowiązkowe. Turyści i tak przyjadą

Od soboty na terenie całego Sopotu będzie trzeba chodzić w maseczkach. Miasto wchodzi, podobnie jak m.in. Zakopane, do czerwonej strefy. Czy turyści odwołują masowo wizyty? - Nic podobnego - słyszymy.

1
18.09.2020 14:44

URLOPY
 / 
Wymiar urlopu. W jakim stopniu zależy od wykształcenia i stażu pracy?

Urlop to podstawowe prawo każdego pracownik, który jest zatrudniony na umowie o pracę. Jest on należny nie tylko ze względu na zapisy kodeksu pracy, ale i konstytucji.

1
18.09.2020 14:44

URLOPY
 / 
Urlopy 2019. Co może się zmienić?

Czy będzie nowy kodeks pracy? Co się zmieni? Zgodnie z zapowiedziami nowości mają znaleźć się w nadgodzinach i urlopach.

bDTWsDFP
18.09.2020 14:44

URLOPY
 / 
Urlop bezpłatny z perspektywy pracownika i pracodawcy. Możliwości urlopowe w przypadku umowy o pracę

Osoba, która jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę, ma sporo przywilejów. Chodzi tu np. o to, że może wykorzystać urlop wypoczynkowy, za który dostanie pieniądze. Niezwykłym przywilejem jest urlop bezpłatny. Zobacz, kiedy można się o niego starać.

18.09.2020 14:43

URLOP OJCOWSKI
 / 
Urlop tacierzyński. Czym się charakteryzuje i jak o niego wnioskować?

Urlop tacierzyński często utożsamia się z urlopem ojcowskim. Jest to spowodowane podobną nazwą. Warto jednak wiedzieć, że jest sporo różnic między nimi. Przeczytaj nasz poradnik, by dowiedzieć się, czym różni się urlop tacierzyński od urlopu ojcowskiego.

18.09.2020 14:43

URLOPY
 / 
Urlop szkoleniowy. Sposób na podniesienie kwalifikacji zawodowych

Pracownicy chcą cały czas podnosić swoje kwalifikacje. I nie ma znaczenia, że rynek pracy jest bardzo dobry dla pracownika. Po to, by podnieść swoje kwalifikacje, można skorzystać z urlopu szkoleniowego.

1
18.09.2020 14:43

URLOPY
 / 
Urlop na poszukiwanie pracy. Jakie obowiązują zasady?

Pracownikowi, który pracuje na umowie o pracę, przysługuje wiele praw. Jednym z nich jest urlop na poszukiwanie pracy. Należy się pracownikowi, który znajduje się w okresie wypowiedzenia umowy o pracę.

bDTWsDFV
11
22.06.2020 10:10

DROGI
 / 
Nowych dróg jak na lekarstwo. Cztery razy mniej niż przed rokiem

Niemal bez nowych dróg na wakacje. Kierowcy dostaną tylko niewielkie odcinki.

305
04.06.2020 22:15

KORONAWIRUS
 / 
Tarcza 4.0 przegłosowana przez Sejm. Ważne zmiany w wykorzystywaniu urlopów

W czwartek wieczorem Sejm przegłosował kolejną odsłonę tzw. tarczy antykryzysowej. Posłowie przyjęli część poprawek rekomendowanych przez Komisję Finansów Publicznych. Teraz ustawa trafi do Senatu.

2
27.05.2020 12:02

PRACA
 / 
Tarcza 4.0. Szef wyśle na zaległy urlop

W przepisach dotyczących tarczy antykryzysowej 4.0 pojawił się zapis, że pracodawcy wskażą pracownikom termin odebrania zaległych urlopów. - Rozwiązanie dotyczy wyłącznie urlopów zaległych - podkreśla Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Nasze postulaty szły dalej. Mówiliśmy, żeby połowę przyszłego urlopu narzucić pracownikowi, a tu mówimy tylko o zaległych urlopach i to można było już robić wcześniej, więc to nie jest rewolucja - przekonuje w programie "Money. To się liczy". - Żaden pracodawca nie będzie wysyłał swojego cennego pracownika na urlop, kiedy jego firma może funkcjonować i wygenerować mu zyski, więc jeśli są tego typu pomysły, to po to, żeby wysłać pracownika na urlop, a nie do urzędu pracy po zasiłek dla bezrobotnych - tłumaczy. - Firmy w Polsce nauczyły się szanować pracowników. Nikt nie będzie wysyłał na urlop czy postojowe, jeśli będzie miał zamówienia i będzie mógł zarabiać pieniądze - podkreśla Witucki.

4
21.05.2020 11:07

PRACOWNICY
 / 
Tarcza 4.0. Przymusowy urlop bez zgody pracownika. "Rozsądne rozwiązanie"

Tarcza antykryzysowa 4.0 zakłada liberalizację przepisów dotyczących wysyłania pracowników na zaległy urlop. Pracodawca będzie mógł zrobić to bez zgody pracownika, termin ma zostać wydłużony, tak, by pracodawcy nie musieli wypłacać pieniędzy za niewykorzystany urlop. - To jest rozwiązanie, które nie krzywdzi pracowników, jest czas, by odpoczęli, a z drugiej strony pomaga pracodawcom. Tego typu rozwiązania, bardzo delikatne, bo mowa tylko o urlopach zaległych, wydaje się, że jest to rozsądne rozwiązanie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

bDTWsDFW
99
21.05.2020 10:50

WAKACJE
 / 
Bon 1000+. "Powinien zostać rozszerzony o inne branże"

1000 zł w bonie turystycznym 1000+ dla zatrudnionych na umowę o pracę. Program powinien zostać rozszerzony? - Nam bardziej niż o dostępność chodzi o sposób jego wykorzystania. Jest nastawiony wyłącznie na branżę turystyczną, nam zależy, by zasięg był rozszerzony na szkolenia czy wydarzenia kulturalne, eventowe - powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Mieliśmy taką koncepcję, żeby ewentualna dopłata pracodawcy do takiego bonu była związana bardziej ze szkoleniem niż formą wypoczynku. Potrzeba tu cyfrowego zabezpieczenia, a później jak najszerszej dystrybucji wokół branży turystyczno-wypoczynkowo-rozrywkowej - dodał.

199
12.05.2020 14:24

TURYSTYKA
 / 
Czeskie hotele otwierają restauracje, spa i baseny. "Dla Dolnego Śląska to będzie cios"

Szykuje się polsko-czeska wojna o turystę z Niemiec. Już 25 maja czeskie hotele otworzą się w pełni. Polskie mają być ciągle otwarte tylko częściowo. - To dla nas gigantyczny problem. I my, i Czesi żyjemy z niemieckich turystów. Boimy się, że w tym roku wybiorą naszych sąsiadów - słyszymy od hotelarzy z Dolnego Śląska.

138
07.05.2020 10:33

PRACA
 / 
Koronawirus a urlopy. "Przymusowy urlop wypoczynkowy" jest niezgodny z prawem

Wysyłanie pracowników na przymusowe urlopy stało się dla wielu firm sposobem na przetrwanie trudnych czasów. Cel, czyli utrzymanie miejsc pracy, jest słuszny, ale wielu pracodawców zapomniało, że nie ma czegoś takiego jak "przymusowy urlop wypoczynkowy".

256
30.04.2020 7:49

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Tarcza antykryzysowa 4.0. Rząd szykuje rewolucję na rynku pracy

Rząd proponuje kolejne zmiany w tzw. tarczy antykryzysowej. Tym razem chodzi o rynek pracy. Sporo zmieni się m.in. w zakładowych funduszach socjalnych.

175
22.04.2020 15:36

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Koronawirus. Przez kryzys rośnie zainteresowanie alternatywnymi domami. "Wszyscy myślą, jak uciec z bloków"

Zamknięci w domach Polacy coraz częściej myślą o ucieczce z bloków - czy to na wakacje, czy na stałe. Jednak o kredyt na dom coraz trudniej. Zyskują więc firmy proponujące alternatywne opcje - na przykład domy modułowe. - Tylu zapytań jeszcze nie mieliśmy - mówią przedstawiciele branży.