Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

USA kontra Chiny. Biden rozszerzył restrykcje na kolejne chińskie firmy

5
Podziel się:

Amerykanie nie mogą inwestować w chińskie firmy podejrzane o powiązania z wojskiem i aparatem inwigilacją. Prezydent Biden dodał 59 kolejnych do 48 objętych już restrykcjami przez administrację Trumpa.

USA kontra Chiny. Biden rozszerzył restrykcje na kolejne chińskie firmy
Joe Biden (Flickr, Adam Schultz Biden for President CC BY-NC-SA 2.0 Flickr)
bELzuCbV

Prezydent Joe Biden kontynuuje twardą politykę USA w stosunku do Chin. Wydał rozporządzenie, którym rozszerza do 107 liczbę firm objętych restrykcjami. Chodzi między innymi o Aero Engine Corp. of China, Aerosun Corp., Fujian Torch Electron Technology i Huawei Technologies.

"Decyzja zabrania Amerykanom finansowego wspierania m.in. chińskiego sektora obronnego. Wzmacnia rząd USA w zakresie przeciwdziałania zagrożeniu ze strony chińskich firm zajmujących się technologiami nadzoru przyczyniających się do inwigilacji mniejszości religijnych, etnicznych lub w inny sposób ułatwiające represje i poważne naruszenia praw człowieka w Chinach i gdzie indziej" - informuje administracja prezydenta Bidena.

Zobacz także: Biden uderzył w Putina. Płk Faliński mówi, w co gra Rosja
bELzuCbX

Nowe rozporządzenie ma zacząć obowiązywać od 2 sierpnia. Według CNBC, ogłoszenie restrykcji to jedno z najbardziej zdecydowanych posunięć przeciwko Chinom i kolejny znak, że ekipa Bidena może przyjąć lub rozszerzyć wiele strategii stosowanych przez Trumpa w wysiłkach, aby USA sprostały największemu konkurentowi.

Co na to Pekin? Rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin zakwestionował posunięcie administracji Bidena. Argumentował też, że wcześniejsze decyzje administracji Trumpa zostało egzekwowane z "całkowitym lekceważeniem faktów".

bELzuCcd

- Stany Zjednoczone powinny szanować rządy prawa i rynek, korygować swoje błędy i zaprzestać działań, które podważają porządek globalnego rynku finansowego oraz zgodne z prawem interesy inwestorów – stwierdził Wenbin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELzuCcy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
Myślący obser...
5 miesięcy temu
Brawo Biden zaskoczył mnie. Nie dawać dziadygom się rozwijać chociaż już z 15lat za późno mogą być zbyt silni by ich powstrzymać. Wchodząc do sklepu z narzędziami 90% china china china masakra jakaś a nasz przemysl lekki leży i kwiczy
deeef
5 miesięcy temu
To tak jakby Wenezuela i Kuba nałożyły sankcje na Rosję.
robo
5 miesięcy temu
wy pustostany co tu piszecie chinole wykupili prawie połowę długu USA i są już3 potęgą tego świata prawie wszyscy u nich produkują bo tanio jak to kapitalistyczne żydoamerykańce żeby dużo zarobić teraz się obudzili że chinole wysyłają rakiety na księżyc i marsa i zachwilę ich prześcigną w technologiach To czysta wojna gospodarcza bez żadnych zasad żeby tylko żydoamerykańce byli panami na świecie i robili co chcieli. Tego samego chcą co przed wojną w chinach demokracji czyli bajzel na całego i rubta co chceta kraść na maksa i się bogacić Balcerowicz robił to samo w Polsce nic się nie opłacało i sprzedawał wszystko za grosze niszczył kraj
bELzuCcz
chris
5 miesięcy temu
To chyba już za późno, daliście fora Komunistycznemu kraju, który to super wykorzystał, jak do tej pory, tam się nie dzieje nic dobrego, wszyscy są obserwowani i podsłuchiwani, wymyśla sie w laboratoriach różne rzeczy, min. Covida, ten cały kraaj trzeba objąć kwarantanną i to na dłuższy czas
MARO
5 miesięcy temu
A ja się pytam kto z Chin uczynił potęgę gospodarczą i militarną? Pazerność i chęć większych zysków krajów rozwiniętych spowodowała przeniesienie tam produkcji niemal wszystkiego. Za tym poszedł również transfer nowoczesnych technologi które Chińczycy rozwinęli i nadal rozwijają, gdyby nie to nadal by tkwili w czasach przewodniczącego Mao.