Trwa ładowanie...
bDfyDTkR

Notowania

Wojna Handlowa Usa-chiny – Wszystkie wiadomości

13
15.09.2020 20:43

WOJNA HANDLOWA
 / 
USA. WTO: amerykańskie cła na towary chińskie nielegalne

Amerykańskie cła o wartości ponad 200 mld dolarów na import z Chin były nielegalne z punktu widzenia zasad organizacji handlu światowego - ogłosiła we wtorek Światowa Organizacja Handlu (WTO). Biały Dom uznał to za potwierdzenie swojej teorii o bezradności WTO wobec Chin.

4
17.08.2020 16:54

USA
 / 
Kłopoty Huawei. USA zwiększają restrykcje nałożone na chińską firmę

Huawei Technologies zmierzy się ze zwiększonymi restrykcjami w Stanach Zjednoczonych - ogłosił Amerykański Departament Handlu. To kolejna odsłona wojny handlowej pomiędzy USA a Chinami.

47
26.06.2020 12:38

GOSPODARKA
 / 
Rywalizacja USA-Chiny kłopotliwa dla Niemców. Berlin coraz bardziej powiązany gospodarczo z Pekinem

Stany Zjednoczone i Chiny coraz ostrzej ze sobą rywalizują, a Niemcom trudno jednoznacznie opowiedzieć się po którejś ze stron - komentuje "Wall Street Journal". Dla naszych zachodnich sąsiadów Państwo Środka to bowiem coraz ważniejszy partner handlowy.

21
04.05.2020 7:01

HANDEL
 / 
Wojna handlowa USA-Chiny zaszkodziła Polsce. Importujemy więcej z Chin

W 2019 roku Polska importowała niemal o 10 proc. więcej towarów z Chin, w porównaniu z bilansem handlowym roku 2018. Zdaniem Polskiego Instytutu Ekonomicznego to efekt amerykańsko-chińskiej wojny handlowej. Na światowy handel mocno wpłynie również pandemia koronawirusa.

26
15.02.2020 21:08

WOJNA HANDLOWA USA-CHINY
 / 
Znów ostro między USA a Chinami. Zgrzyt na szczycie w Monachium

Kiedy już wydawało się, że stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Chinami mogą wyjść na prostą okazało się, że oba kraje są bardzo dalekie nawet nie do przyjaźni a po prostu poprawnych i spokojnych relacji. Amerykanie zarzucają Chińczykom nikczemność, a ci odgryzają się, że Stany mają kompleksy i nie są w stanie zaakceptować sukcesu kraju socjalistycznego.

bDfyDTkT
7
15.01.2020 20:08

USA
 / 
Trump podpisał pierwszą część porozumienia handlowego z Chinami

Prezydent USA Donald Trump podpisał w środę pierwszą część porozumienia handlowego z Chinami. Media oceniają, że to ważny krok w kierunku zakończenia sporu gospodarczego między Waszyngtonem i Pekinem.

16
15.01.2020 7:45

WOJNA HANDLOWA
 / 
Cła USA na Chiny. Waszyngton na razie utrzymuje taryfy, ale podpisze porozumienie z Pekinem

W środę Stany Zjednoczone i Chiny mają podpisać wstępną umowę handlową. Ma to być pierwsze z serii porozumień zmierzających do zakończenia sporu handlowego. Na razie jednak cła na chińskie produkty zostają.

5
22.12.2019 10:04

POLITYKA
 / 
Trump: umowa z Chinami "nastąpi niezwłocznie"

Prezydent Donald Trump zapewnił w sobotę, że podpisanie pierwszego etapu porozumienia handlowego z Chinami "nastąpi bardzo szybko". Oba kraje uzgodniły ramy tej umowy w połowie grudnia.

4
07.12.2019 8:57

DONALD TRUMP
 / 
Wojna handlowa. "Stop kredytowaniu Chin". Trump żąda blokady od Banku Światowego

Donald Trump wywiera na Chiny coraz większy nacisk. Cła zaczęły już działać z pełną siłą, a prezydent chce jeszcze odciąć drugą gospodarkę globu od niskooprocentowanych kredytów Banku Światowego.

bDfyDTkZ
2
20.11.2019 21:24

WOJNA HANDLOWA USA-CHINY
 / 
Umowa handlowa USA-Chiny jednak nie w tym roku. Opóźnienie jest bardzo prawdopodobne

Pierwsza część porozumienia, które ma odkręcić fatalne skutki wojny handlowej między Waszyngtonem a Pekinem, prawdopodobnie zostanie podpisana na początku przyszłego roku - donosi Reuters.

6
07.11.2019 14:32

GOSPODARKA GLOBALNA
 / 
Koniec wojny handlowej USA-Chiny. Tak twierdzą Chińczycy

Światowe rynki mogą odetchnąć, choć na razie nie pełną piersią. Nie ma bowiem pewności odnośnie porozumienia między dwiema największymi gospodarkami globu. Brak też jego szczegółów. Ale deklaracje dają powody do optymizmu. Mury celne mają być powoli burzone.

12
24.10.2019 21:28

MIKE PENCE
 / 
Wojna handlowa USA-Chiny. Wiceprezydent Mike Pence: "Nie chcemy odłączyć się od Chin"

Mike Pence nie szczędził gorzkich słów władzom Chin. Zdaniem wiceprezydenta USA Państwo Środka samo ustawiło się na torze kolizyjnym. Jednak amerykański polityk widzi światełko w tunelu – wskazuje, że wojna handlowa może się zakończyć w przeciągu najbliższego miesiąca.

4
16.10.2019 8:09

EKSPORT
 / 
Wojna handlowa USA - Chiny. Polska może skorzystać

Wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami może być szansą dla polskich eksporterów. Chińczycy szukają produktów innych, niż amerykańskie. Okazje wykorzystali już producenci kosmetyków, teraz kolej na żywność i biżuterię.

bDfyDTla
7
30.09.2019 10:37

WOJNA HANDLOWA USA-CHINY
 / 
Polska zacieśni współpracę z Chinami? "Nie opowiedzieliśmy się po stronie USA"

- Chociaż jesteśmy sojusznikiem USA, nigdy nie daliśmy się wciągnąć w wojnę handlową pomiędzy mocarstwami - powiedział w wywiadzie dla "Rzeszpospolitej" Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, Jego zdaniem Polska może być mostem, dzięki któremu obydwa kraje zakończą konflikt.

7
28.09.2019 9:08

GOSPODARKA
 / 
Trump wpycha Europę w kryptowaluty. Dr Kwiecień: Dla Polski to mało realny scenariusz

Konflikt handlowy USA z Chinami może realnie wpłynąć na światowy rynek kryptowalut. Według różnych opinii, w Europie wzrośnie zainteresowanie bitcoinami. Do tych przewidywań odnosi się dr Przemysław Kwiecień. Jednak zdaniem głównego ekonomisty Domu Maklerskiego X-Trade Brokers, nie jest to realny scenariusz dla Polski.

46
28.09.2019 6:33

GIEŁDA
 / 
Trump rozważa wycofanie chińskich spółek z Wall Street. Ryzyko eskalacji wojny handlowej z Chinami

Administracja prezydenta Donalda Trumpa rozważa usunięcie chińskich firm z giełd w USA — informuje Reuters, powołując się na trzy źródła. Nie wiadomo jeszcze, jak taka operacja miałaby zostać przeprowadzona, wiadomo jednak, że groziłaby radykalną eskalacją napięć handlowych między USA i Chinami.

12.09.2019 10:25

CŁA
 / 
Trump opóźnia cła na chiński eksport. "Gest dobrej woli"

Podwyżka ceł o 30 proc. na chiński eksport do USA zostanie odroczona o 2 tygodnie, postanowił Donald Trump.

18
29.08.2019 6:35

SIEĆ 5G
 / 
Morawiecki w Szwecji. Chce przenieść do Polski produkcję sprzętu sieci 5G

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek ma odwiedzić Sztokholm, by negocjować warunki przeniesienia do Polski produkcji sprzętu do sieci 5G Ericssona. Polski polityk planuje skorzystać z okazji, jaką wytworzył konflikt USA z Chinami.