Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustawa wiatrakowa. "Rząd zachował się niepoważnie"

- Rząd zachował się niepoważnie, gdyż nie bronił swojego przedłożenia. Mało tego okazało się, iż nie ma wpływu na stanowisko zaplecza politycznego, bo przecież taka poprawka złożona w ostatniej chwili, napisana na kolanie przez jednego z posłów rządzącej koalicji, no nie sądzę, żeby nie była uzgadniana z rządem - powiedział w programie "Newsroom" WP Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki. Dodał, że dla niego jest to kuriozalna sytuacja. - Rząd poddał ten projekt ustawy pod konsultacje społeczne, ten projekt ustawy przeszedł całą procedurę legislacyjną wewnątrz administracji państwowej. Konsekwencje ekonomiczne dla polskiej gospodarki będą bardzo duże. Energia elektryczna z wiatraków jest najtańszą energią w naszym miksie energetycznym. Polsce powinno bardzo zależeć na tym, żeby zmienić ten archaiczny miks energetyczny oparty na paliwach stałych, czyli na węglu kamiennym i węglu brunatnym. Ta energia jest bardzo droga, bo droga jest emisja...

rozwiń
Tagi:
rząd, wideo, ustawa wiatrakowa, energia, energetyka, wiatraki
0
0
37
Podziel się
Komentarze (37)
zobacz więcej komentarzy (37)
KOMENTARZE
(37)
Lok
2 miesiące temu
Niech ten PiS nie tworzy już żadnych ustaw bo co stworzy to uderza w Polaków, niech ten PiS idzie do diabła ale trzeba go najpierw rozliczyć z przekrętów.
Piotr
2 miesiące temu
co Leyen kaze to Morawiecki wykonuje czego tu mozna nie rozumiec,jakob jest posluszny
Pfff
2 miesiące temu
Z KPO mozecie sie pozegnac. Tych srodkow nie bedzie. Przynajmniej do wyborow.
Wszystko zeps...
2 miesiące temu
"pisie fachowce" od wszystkiego
konrad
2 miesiące temu
O co chodzi w tej ustawie.Może pan,panie Steinhof to wyjasni. Bo wszyscy wszystko mówią za opozycją a tak na dobrą sprawę,mało kto wie o co chodzi. Czy PIS jest przeciw tej ustawie? Nie a dlaczego.Bo wg opozycji,można by wiatraki stawiać nawet w ogródku.Nie ważne czy robią hałas,czy są zagrożeniem dla człowieka,przy zbyt małej odległości.
...
Następna strona