Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Usunięcie piosenki Kazika z listy Trójki. Prezes Polskiego Radia nie straci stanowiska

6
Podziel się:

Rada Mediów Narodowych nie zajęła się kwestią odwołania prezes Polskiego Radia w związku z cenzurowaniem listy przebojów w Trójce. Wniosek odrzucono. - RMN nie chce nawet dyskutować nad wnioskami zgłaszanymi przez członków - mówi money.pl Juliusz Braun.

Usunięcie piosenki Kazika z listy Trójki. Prezes Polskiego Radia nie straci stanowiska
(YouTube)
bEJSZcjV

Skandal w związku ze zdjęciem piosenki Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" z listy radiowej Trójki Polskiego Radia nie będzie kosztował Agnieszkę Kamińską stanowiska. Wniosek o jej odwołanie nawet nie wszedł pod obrady Rady Mediów Narodowych. Został z miejsca odrzucony głosami posłów PiS: przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego, Elżbiety Kruk i Joanny Lichockiej.

Przypomnijmy, że na początku czerwca Komisja Kultury i Środków Przekazu, omawiając sytuację w redakcji Programu III Polskiego Radia, zdecydowała o napisaniu do Krzysztofa Czabańskiego listu o odwołanie prezes PR oraz dyrektora Programu III PR Tomasza Kowalczewskiego. O odwołanie Agnieszki Kamińskiej apelowali także słuchacze Trójki, którzy zbierali podpisy pod petycją internetową.

bEJSZcjX

Jednak dokonać tego może jedynie Rada Mediów Narodowych. - Zgłosiłem wniosek o uzupełnienie porządku obrad o punkty, które zgłosiłem tydzień temu w piśmie do przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego: o rozpatrzenie wniosku o odwołanie pani Agnieszki Kamińskiej z funkcji prezesa zarządu Polskiego Radia. Wniosek złożył kilka tygodni temu pan Grzegorz Podżorny, ja dołączyłem się do jego wniosku oraz chciałem rozpatrzenia wniosku o odwołanie p. Wojciecha Surmacza z funkcji prezesa PAP. Ten wniosek złożyłem 9 lipca - mówi money.pl Juliusz Braun, jeden z członków Rady Mediów Narodowych i dawny prezes TVP.

Oba wnioski poddano pod glosowanie. Przy dwóch głosach "za" (Juliusza Brauna i Grzegorza Podżornego) zostały jednak odrzucone trzema głosami "przeciw". - Oznacza to, że RMN nie chce nawet dyskutować nad wnioskami zgłaszanymi przez członków - zaznacza Braun.

Przypomnijmy, że prezes Kamińska po aferze z piosenką Kazika zapowiadała wyjaśnienie tej sprawy. Wielu artystów odcięło się od Trójki, a z radia odeszli słynni dziennikarze tej stacji, jak Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona czy Marcin Kydryński.

bEJSZckd

Utwór "Twój ból jest większy niż mój" nawiązujący do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na zamkniętym z powodu pandemii cmentarzu w rocznicę katastrofy TU-154 10 kwietnia, jako debiut znalazła się na pierwszym miejscu listy w maju. Już następnego dnia z portalu Polskiego Radia zniknęła cała sekcja "Listy Przebojów" Trójki, podobnie jak artykuł omawiający to wydanie. Padły oskarżenia o cenzurę.

Dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski w oświadczeniu informował o unieważnieniu ostatniego notowania, twierdząc, że został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Z kolei prezes Agnieszka Kamińska przekonywała, że "podczas elektronicznego głosowania została wprowadzona piosenka spoza listy i doszło do ingerencji w kolejność utworów". Sugerowała błąd informatyczny, a nawet ingerencję z zewnątrz.

bEJSZcke

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański mimo wielu głosów nawołujących do odwołania szefostwa Polskiego Radia niezmiennie przekonywał, że nie dostrzega powodów do odwołania prezes Kamińskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJSZcky
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
TW Bera
rok temu
Nie warto było... .
McHummer
rok temu
A za co mają ją wywalić? Za wykonywanie poleceń? Widać, że kobita posłuszna komu trzeba w każdej sytuacji więc się przyda....
MyNick
rok temu
bo dla NICH problemem jest że się wydało a nie że się tak stało - ot taka forma moralności i uczciwości
bEJSZckz
Nunulek
rok temu
10 milionów zwariowało! Tylko nie płaczcie proszę!
hans
rok temu
pani lachocią ????