Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Uwaga, ważna zmiana na poczcie. Znikają znaczki z listów poleconych

216
Podziel się:

Tylko do końca kwietnia listy polecone będą nadawane za pomocą znaczków pocztowych. Od 1 maja w ich miejsce pojawi się nowa nalepka. Jak po zmianie będzie można nadać list polecony?

Uwaga, ważna zmiana na poczcie. Znikają znaczki z listów poleconych
Ważna zmiana od 1 maja. Z listów pocztowych znikają znaczki (Adobe Stock)

Ważna zmiana na poczcie. 1 maja z listów poleconych znikają znaczki, będą obowiązywały wyłącznie do końca kwietnia 2021 roku. Zastąpi je nowa, specjalna nalepka, określająca kwotę do zapłaty.

Jak informuje Poczta Polska: "od 1 maja br. na listach poleconych w obrocie krajowym i zagranicznym, w miejscu dotychczas zarezerwowanym dla znaczka pocztowego, umieszczona zostanie nowa nalepka 'R', na której wpisana będzie kwota należnej opłaty za przesyłkę listową".

Zatem wysyłka listów poleconych z opłatą w postaci tradycyjnych znaczków pocztowych będzie możliwa tylko do końca kwietnia.

Zobacz także: Kolejne zmiany w OFE. Czeka nas ostry spór polityczny?

Jak wyjaśnia Poczta Polska, to rozwiązanie przygotowano "w celu uproszczenia zasad nadawania korespondencji poleconej, ustandaryzowania formy opłaty za wszystkie przesyłki rejestrowane, a także przyspieszenia procesu obsługi klientów w placówkach pocztowych".

W komunikacie czytamy, że tradycyjne znaczki pocztowe pozostaną w obiegu jako forma opłaty wyłącznie za wysyłkę listów nierejestrowanych, czyli tzw. zwykłych listów. A listy polecone to aż 1/3 całej korespondencji listowej, obsługiwanej przez pocztowców.

Poczta Polska nadal będzie wydawać znaczki, jako walory kolekcjonerskie dla hobbystów i filatelistów.

W najbliższym czasie do obiegu trafią następujące znaczki: "Owady pożyteczne"; "Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021"; "Powstania Śląskie"; "Rocznica powstania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(216)
beznadzieja
2 lata temu
Beznadziejne rozwiązanie. Kto to wymyślił !!!! Do tej pory kupowałam na firmę znaczki raz na kwartał, biorąc jedną fakturę. Obecnie jestem na poczcie z listem poleconym co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Za każdym razem biorę fakturę - czyli z jednej faktury na kwartał zrobiło się ok. 10 faktur miesięcznie. Poza tym przy zwrocie nieodebranych listów, firma otrzymuje avizo, ponieważ nie ma możliwości zapłacenia na przesyłkę bezpośrednio listonoszowi (listonosz nie ma kasy, nie wystawia faktur...). Przedtem dawaliśmy listonoszowi po prostu znaczek ! Paranoja jakaś; coś co działało trzeba było "usprawnić dla dobra klienta". Gratuluję POCZTO POLSKA.
kama
2 lata temu
Pisać skargi do poczty to może cofną tę decyzję
sonia
2 lata temu
Wielkie oszustwo! W Niemczech owszem przyklejają naklejki z kodem i kwotą za znaczek, ale jeśli ktoś ma swój znaczek to można wysłać na swój znaczek. A jeśli ktoś ma w znaczkach niepełną kwotę to doklejają naklejkę w brakującej kwocie. A jak ktoś ma stary znaczek sprzed lat, a zmieniła się cena wysłania listu to się dokupuje do tego nominał np. 5-centowy.
Zuza
2 lata temu
Co za durny pomysł to głowa mała. Kto to wymyślił to niech zwraca mi kasę a nie odrywam znaczek na poczcie bo trzeba płacić gotówką. Ręce opadają od bzdurnych przepisów.
libra38
2 lata temu
Tak i teraz na każdy polecony wystawiana faktura gotówkowa wyłącznie a jak nie mam gotówki w kasie to na każde 5,90 czek i do banku no faktycznie uproszczenie. Znaczki poczta na polecone listy sprzedawała nie informując ,że tylko do końca kwietnia, brawo i mam tych znaczków od cholery. Złodziejstwo :(
...
Następna strona