Notowania

Via Baltica ma komplet wykonawców. GDDKiA rozstrzygnęła ostatnie przetargi na budowę S61

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła 21 listopada ostatnie dwa przetargi na projekt i budowę S61 Via Baltica. Jeżeli nikt się nie odwoła od przetargów, to GDDKiA zapewnia, że umowy z nowymi wykonawcami podpisze jeszcze w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
(Fot: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.)

Firma Polaqua zbuduje odcinek Podborze-Śniadowo, a Budimex będzie odpowiadać za odcinek z Suwałk do granicy polsko-litewskiej w Budzisku. Oferty obu spółek GDDKiA uznała jako najkorzystniejsze.

W komunikacie Dyrekcja zapewnia, że jeżeli do ostatecznego terminu (czyli 2 grudnia), żaden uczestnik przetargu nie złoży odwołania od rozstrzygnięć, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby podpisać umowy z wykonawcami w 2019 roku.

19,5 km odcinek Via Baltica Podborze-Śniadowo został wyceniony na 749 mln złotych. Zarówno za projekt, jak i jego wdrożenie ma odpowiadać firma Polaqua.

Zobacz także: System oparty o Business Intelligence

Natomiast 24 km odcinek Suwałki-Budzisko wraz z obwodnicą Szypliszek będzie kosztować nawet 1 mld 037 mln złotych. Na tym odcinku jest już zgoda na realizację projektu (ZRID), którą otrzymał poprzedni wykonawca.

Wymienione dwa odcinki były ostatnimi, które nie posiadały jeszcze wykonawców – obecnie posiada ich wszystkie 11 odcinków 341 km trasy Via Baltica. Na obu GDDKiA była zmuszona zerwać umowy z poprzednimi wykonawcami. Na odcinku Suwałki-Budzisko tempo prac nie satysfakcjonowało Dyrekcji, natomiast na odcinku Podborze-Śniadowo poprzednik nie wystąpił nawet o ZRID.

Wykonawca ma 12 miesięcy na dokończenie robót i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie
GDDKiA: Jest umowa na dokończenie drogi S3 po Salini

Budowę S61 Via Baltica finansują wspólnie Polska i Unia Europejska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gddkia, via baltica, s61, drogi, drogi w polsce, inwestycja, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2019

wasswwweerBrawo Pis. I kto buduje najwięcej od transformacji. okazuje się że ten nieudolny PIS

23-11-2019

boreaszBrawo PiS !!!!

22-11-2019

WkBrakuje mi tu tylko bajpasa do portòw w Szczecinie i Gdańsku

Rozwiń komentarze (35)