W Milanówku wycięto 60 dębów. "Takie działania inwestorskie należy potępić. To też patodeweloperka"
W Milanówku, zaprojektowanym jako miasto ogród, wycięto 60 zabytkowych dębów, by zmienić plan zagospodarowania przestrzeni. - To jest absolutna dewastacja tych drzew - mówiła w programie "Money. To się liczy" Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, komentując zdjęcia dokumentujące wycinkę drzew. - Jeśli odbyło się to bez wymaganego prawem zezwolenia, to najprawdopodobniej będzie wymierzona kara. Mamy też instrumenty w prawie, które nakazują przywrócenie terenu do stanu pierwotnego. Nie będzie to takie przywrócenie, jakie byśmy chcieli, ale taki nakaz powoduje eliminację możliwości dokonywania inwestycji. Trzeba by się zastanowić nad takim działaniem - powiedziała wiceminister, która w resorcie odpowiada za budownictwo.
Naczelny money.pl i Finanse WP. Wcześniej wieloletni dziennikarz i wydawca tych serwisów. Jest też prowadzącym program "Money. To się liczy" oraz autorskiej audycji "Statistica". Pracował m.in. w Pulsie Biznesu czy Polskim Radio. Za tekst "Kenijczyk za 4 tys. zł. Tak się zarabia na biegach w Polsce" nominowany do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.