Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

W Policach wrze. Piszą list do Tuska

44
Podziel się:

Zakładowe Organizacje Związkowe działające w Grupie Azoty Police S.A. napisały list list do premiera Donalda Tuska. Jak podaje portal police24.pl związkowcy są oburzeni wypowiedzią ministra rolnictwa Czesława Siekierskiego.

W Policach wrze. Piszą list do Tuska
Premier Donald Tusk (PAP, Leszek Szymański)

Portal podkreśla, że pod listem podpisało się w sumie sześć organizacji związkowych.

Związkowcy piszą do premiera

" Zakładowe Organizacje Związkowe Grupy Azoty Z.Ch. "Police" SA są oburzone wypowiedzią Pana Czesława Siekierskiego Ministra Rolnictwa, który popiera napływ nawozów z Rosji do naszego kraju pomimo trwającej wojny, embarga na rosyjskie produkty i trudnej sytuacji w wielu zakładach pracy. Sankcjonowanie nielegalnego napływu nawozów z Rosji i sprzedaż go w Polsce często po przepakowywaniu w worki polskich producentów jest karygodne" –  portal police24.pl, cytuje fragment listu związkowców do premiera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polacy zapytani na ulicy o Tuska. A dostało się prezydentowi

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowy podatek na armię. Czy to dobry pomysł? - Marcin Piątkowski - Biznes Klasa #16

"Tymczasem w strategicznych zakładach dla naszego kraju m.in. w Grupie Azoty od wielu miesięcy mamy olbrzymie kłopoty w sprzedaży naszych produktów. Z powodu wprowadzania przez Unię Europejską programu "Zielony Ład", rosnących cen uprawnień CO2, wysokich cen mediów tj. prądu, gazu, węgla nie mamy żadnych szans konkurować z krajami, w których surowce są kilkakrotnie tańsze i nie ma innych kosztów związanych z wprowadzaniem unijnych programów ekologicznych. To nie są równe zasady konkurencji, w których moglibyśmy rywalizować swoimi produktami" - dodają związkowcy w liście cytowanym przez police24.pl.

Polimery Police mają problem

Generalny wykonawca projektu Polimery Police Hyundai Engineering złożył kolejną propozycję zmiany do umowy. Jak pisaliśmy w money.pl, minęło ponad pół roku od uroczystego otwarcia fabryki "Polimery Police", a jednak zakład nie jest w pełni ukończony. Generalny wykonawca inwestycji, Hyundai Engineering, wystąpił po raz kolejny o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji o dodatkowe 95 dni. Chce także zwiększenia wynagrodzenia o  5 841 629 euro.

Zbiegło się to z komunikatem Grupy Azoty, która poinformowała o podpisaniu porozumienia o finansowaniu z konsorcjum 13 banków, na okres do 27 lutego 2024 r. Ma to m.in. umożliwić "wypracowanie długoterminowego planu restrukturyzacji grupy".

Opóźnienie zakończenia inwestycji, której wartość szacowana jest na ponad 7 mld zł, zbiega się z niekorzystnym momentem dla całego koncernu. Straty kontrolowanej przez Skarb Państwa Grupy Azoty liczone są w setkach milionów złotych. Tylko w trzecim kwartale 2023 r. koncern zaliczył ponad 740 mln zł straty netto. Z kolei dług netto spółki zbliża się do 10 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
Basieńka
2 tyg. temu
NIECH TEN Ro DY WYŚLE SWOJĄ CÓRKĘ NA F RO NT JAKO SANITARIUSZKĘ. Niech da przykład..
Cbjxx
2 tyg. temu
PO chce to sprzedać Niemcom i to tanio. Więc najpierw trzeba rozwalić polską firmę.
ekonomista
2 tyg. temu
Wszystko po to aby doprowadzić do upadłości !!!!! Niemcy i Rosja już czekają na dogodny moment aby przejmować firmy w Polsce !!!!! czy to na słupa, czy na nową metodę (NA TUSKA ) aby przejąć i to tylko się liczy . Niedługo wybory !!!!! trzeba ochronić rolników , górników i wszelkie polskie dobra !!!!!!! nie dajmy się zbałamucić POwskiej bandzie i Trzeciej Nodze !!!!!! o bolszewikach już nie wspomnę .
Zmienić
2 tyg. temu
Zarząd i związkowców. Tyle strat tylko kiep by wygenerował.
Prawda histor...
2 tyg. temu
Kompromis powinien być z każdej strony ale go nie widzę po dojściu do władzy tej koalicji. Jak odejdą to naród dotychczas wstrzymywany przez PiS będzie musiał wysłuchać woli ludzi i rozliczyć ekipę rządzącą w latach 2007-2015 za wszystkie podłości wyrządzone ludziom. Zwykłym ludziom. Nie było chęci drastycznych działań w 2015 to teraz widzą jak trzeba będzie to zrobić po rozpadzie tej koalicji i oddaniu władzy.
...
Następna strona