Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

W TVP szykują się na czystki. "Atmosfera jest grobowa"

17
Podziel się:

Wirtualna Polska informuje, że w piątek 27 października zbierze się Rada Mediów Narodowych. Spotkanie będzie dotyczyć m.in. zmian w TVP, szykowanych przez nowy rząd. Według informatorów portalu niektórzy w TVP już złożyli wypowiedzenia.

W TVP szykują się na czystki. "Atmosfera jest grobowa"
W TVP szykują się na nadchodzące zmiany. Według rozmówców WP niektórzy już złożyli wypowiedzenia (East News, Arkadiusz Ziolek, Karina Krystosiak)

Rozmówcy Wirtualnej Polski wskazują, że ludzie w TVP już szykują się na "czystki".

Szykują się zmiany w TVP

- Atmosfera jest grobowa. Niektórzy, w tym jedna z gwiazd anteny, już złożyli wypowiedzenia. A niektórzy walczą o przedłużenie okresu wypowiedzeń i zakazu konkurencji - mówi portalowi jeden z pracowników TVP Info.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Były minister PiS przyznaje. "Ludzie mówili, że nie chcą już tego słuchać"

Kto będzie odpowiedzialny za zamiany w telewizji publicznej? Tego w Koalicji Obywatelskiej zdradzać jeszcze nie chcą. Wirtualna Polska wymienia nazwiska Tomasza Siemoniaka czy Cezarego Tomczyka, które padają na korytarzach TVP.

Obaj politycy przyznają, że są przygotowane plany na gruntowne zmiany w mediach publicznych, ale szybko dodają, że kto je wdroży, pozostaje "kwestią decyzji politycznej".

Wirtualna Polska przypomina, że w 100 konkretach PO na 100 dni znalazł się punkt dotyczący TVP.

"Odpolitycznimy i uspołecznimy media publiczne. Zlikwidujemy Radę Mediów Narodowych. Natychmiast zatrzymamy finasowanie fabryki kłamstw i nienawiści jaką stała się TVP i inne media publiczne. Zgodnie z naszym zobowiązaniem przeznaczymy 2mld zł z TVP na leczenie raka" - czytamy w oficjalnym programie PO/

Tak się zarabia w TVP

10 najlepiej zarabiających pracowników TVP w 2022 roku zarobiło łącznie 9 mln zł, a odpowiadający za "Wiadomości" Jarosław Olechowski przez trzy lata zarobił ponad 3,5 mln złotych - wynika z raportu pokontrolnego Najwyższej Izby Kontroli.

Najwyższa Izba Kontroli od listopada 2022 roku badała, jak telewizja publiczna wydaje publiczne pieniądze. Co ważne TVP utrzymuje się nie tylko z wpływów z abonamentu, ale także z wpływów z budżetu państwa, które otrzymuje w ramach "rekompensaty za utracone wpływy abonamentowe". Łącznie w latach 2017-2022 TVP SA otrzymała rekompensaty z budżetu państwa w kwocie 7,2 mld zł, a w 2023 r. 2,3 mld zł.

Naruszenie zasad legalności, rzetelności, celowości lub gospodarności stwierdziła w wydatkach Telewizji Polskiej SA Najwyższa Izba Kontroli.

Najwyższe średnie miesięczne wynagrodzenia - jak pisze NIK - uzyskiwali dyrektorzy i ich zastępcy. W 2020 roku było to średnio 23 tys. zł (w przedziale od 11 tys. do 64 tys. zł), w 2021 roku - średnio 24,5 tys. zł (od 13 tys. zł do 69,5 tys. zł), a w 2022 roku - średnio 26,3 tys. zł (od 13,4 tys. zł do 55,7 tys. zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(17)
Pucek
3 miesiące temu
A jakie przygotowanie do rządzenia ma obecny Prezes Rady Ministrów? Historyk ! To do szkoły nauczać a rządzić i potem co okazuje się , że jest tragedia!!
Andreas28
5 miesięcy temu
Pis jedynie co można zarzucić to to że ten orzełek ksut nie został posadzony tam gdzie jego miejsce ?
Boże chroń na...
6 miesięcy temu
Jeżeli prezesem TVP będzie Tomasz Siemoniak albo Cezary Tomczyk, to dopiero będziemy mieć propagandę PO🤦
Redaktor
6 miesięcy temu
Czy TVP to jest pisowska telewizja partyjna
Waldemar
6 miesięcy temu
Wydając wielkie pieniądze na wynagrodzenia pisowskich "pracowników" i nie tylko w TVP, ale też w spółkach, w ten sposób pis kupował sobie zażartych zwolenników. Jest pytanie : czy tak wysoko opłacany zwolennik pisu, będzie miał na uwadze dobro Polski ? Otóż nie - on będzie zainteresowany tylko i wyłącznie swoim darczyńcą. Wniosek nasuwa się sam, że pis i jego ludzie są antypolscy.