Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|

W tych miastach najłatwiej budować. Decyzje podejmowane najszybciej

3
Podziel się:

W Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie i Opolu deweloperzy najkrócej czekają na decyzje administracyjne. To miejsca najbardziej przyjazne inwestorom.

W tych miastach najłatwiej budować. Decyzje podejmowane najszybciej
Pandemia spowodowała, że przeciągnęły się procedury urzędnicze. (money.pl, Rafał Parczewski)
bEILuSSZ

Polski Związek Firm Deweloperskich stworzył "Ranking miast", które w 2020 r. najszybciej podejmowały decyzje potrzebne przy budowie mieszkań, biurowców i hoteli - pisze "Puls Biznesu".

"Ranking miast". W tych miastach najłatwiej budować

Najwięcej punktów uzyskały Gorzów Wielkopolski, Lublin i Opole. Pod względem szybkości wydawania decyzji o warunkach zabudowy dla mieszkaniówki okazał się Lublin.

Zobacz także: Ceny mieszkań rosną. Deweloperzy winią rząd
bEILuSTb

Jak zaznacza dziennik, w stolicach województw w 2020 r. wydano 760 decyzji WZ dotyczących inwestycji mieszkaniowych, niemal o 300 mniej niż w 2019 r.

Jeśli chodzi o szybkość wydawania pozwoleń na budowę, to przoduje Opole i Gorzów Wielkopolski.

Czas trwania postępowań przekłada się na ceny mieszkań

Mateusz Stachewicz, autor rankingu, na łamach "Pulsu Biznesu" podkreśla, że czas trwania postępowań administracyjnych to czynnik, który przekłada się na ceny na rynku nieruchomości.

bEILuSTh

- Inwestor jest bowiem zmuszony rozkładać koszty i zysk na dłuższy okres. Realia pierwszego roku pandemii mogą więc mieć przełożenie na wartość na wartość nieruchomości, które odczujemy w przyszłości - zaznacza.

Przed kilkoma dniami Narodowy Bank Polski ostrzegał, że na rynku brakuje mieszkań. Według danych przywoływanych przez NBP w Polsce na 1000 mieszkańców przypada średnio około 393 mieszkań, a na osobę wychodzi niecałe 30 metrów kwadratowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEILuSTC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
ha ha ha
3 tyg. temu
To chyba oczywiste, skoro nie są duże!
Nostalgiczny ...
3 tyg. temu
Świetnie, Gorzów Wlkp., Opole, Lublin to rzeczywiście szczyt marzeń wszystkich młodych, zwłaszcza Gorzów Wlkp.
Adw
3 tyg. temu
Za to we Wrocławiu z premedytacją nie tworzą planów zagospodarowania. Jak jesteś przedsiębiorcą i chcesz cokolwiek zbudować (niekoniecznie bawić się w deweloperkę tylko postawić budynek dla swojej firmy) to do warunków wklepują Ci remont okolicznych 3 kwartałów ulic. Do tego dokłada MPWiK, które twierdzi , że przyłącza wodociągowego nie można zrobić ale magistralę już jak najbardziej tylko, że oni nie mają kasy i trzeba wybudować samemu wg ich projektu i im przekazać za grosze.
bEILuSTD