Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

W weekend PKP PLK zmieni rozkład jazdy pociągów. Będzie wyczekiwany powrót do Zakopanego

3
Podziel się:

W najbliższą niedzielę (10 grudnia) kolej przejdzie na nowy rozkład jazdy. PKP Polskie Linie Kolejowe, które ułożyły połączenia wspólnie z przewoźnikami, wskazują, że na trasę wróci m.in. pociąg z Krakowa do Zakopanego. Wszystko dzięki zakończeniu uciążliwych inwestycji.

W weekend PKP PLK zmieni rozkład jazdy pociągów. Będzie wyczekiwany powrót do Zakopanego
W najbliższy weekend podróżujących koleją czeka zmiana rozkładu jazdy (PAP, PAP/Paweł Supernak)

PKP PLK wskazały największe zmiany w nowym rozkładzie jazdy. Większość z nich wynika z zakończenia modernizacji wybranych linii kolejowych. Niektóre połączenia zostaną przywrócone po kilkudziesięciu latach.

"Po ponad 20 latach, po wykonaniu prac remontowanych, powrócą pociągi pasażerskie na trasę Chorzele – Wielbark – Szczytno. W czerwcu tego roku po 22 latach przywrócone zostało połączenie na mazowieckim odcinku z Ostrołęki do Chorzel" - przypomina PKP PLK.

Kolejarze dodają, że w nowym rozkładzie jazdy przywrócone zostaną połączenia z Krakowa do Oświęcimia przez Skawinę i Zator. "Obecnie pociągi kończą bieg w Przeciszowie. Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów ze zmodernizowanej stacji Brzeźnica i peronu przy przystanku Jaśkowice" - podają PKP PLK.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Do pracy z MBA? "Nagle się okazuje, że to jest ofiara losu" - Henryka Bochniarz - Biznes Klasa #7

Zmiany PKP PLK na Warszawskim Węźle Kolejowym

Kolejne duże zmiany szykują się na przywróconej do eksploatacji w czerwcu tego roku linii Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój. "Obecnie pociągi kursują w weekendy. Od 10 grudnia przewoźnik zaplanował także połączenia w tygodniu" - informują PKP PLK.

To nie koniec powrotów. 10 grudnia pociągi znów pojadą trasą Olsztyn Gutkowo – Braniewo. Natomiast na Pomorzu Zachodnim pociągi pojadą po nowym moście na Regalicy, dzięki czemu wrócą na swoje stałe trasy.

"Składy m.in. kursujące w relacji do i ze Świnoujścia z pominięciem stacji Szczecin Gł. z powrotem będą jeździły przez stację" - zaznaczają PKP PLK.

Pewne ułatwienia nowy rozkład przyniesie też na Warszawskim Węźle Kolejowym. "Mimo prac pod ciągłym ruchem pociągów, wraz ze zmianą rozkładu jazdy zaplanowano zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów na podmiejskiej linii średnicowej" - deklaruje zarządca infrastruktury kolejowej w Polsce.

Pociągi znów pojadą z Krakowa do Zakopanego

Prawdziwe hity kolejarze mają także w zmianach, które wejdą w życie 22 grudnia, tuż przed Gwiazdką. Od tego momentu możliwe znów staną się podróże pociągiem między Krakowem a Zakopanem.

"W Wielkopolsce dzięki zakończeniu remontu pociągi wrócą na trasy Ostrów Wielkopolski – Grabowno Wielkie oraz Koźmin Wielkopolski – Krotoszyn. Na remontowanych odcinkach tych linii nie będzie już obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa" - podają PKP PLK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
tedi
3 miesiące temu
Największym zaufaniem jest kontrola każdego Posła ,bo każdy człowiek jest podatny na błędy i pokusy na kasę.
No tak.
3 miesiące temu
Ścinać głów nie trzeba Panie Marszałku, ale posłów podatnych na zagraniczny lobbing należy odsunąć od procedowania ustaw i prześwietlić pod kątem reklamówek z sałatą .
Lotna
3 miesiące temu
Nic nowego o ważnych pociągach ze wschodu na zachód czy północ-południe. Mnie interesuje np pociàg z Rzeszowa do Świnoujścia a nie z Górna do Dolna przez Wólkę.