Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Wczasy pocovidowe. Rusza rehabilitacja dla ozdrowieńców

- Liczymy, że na koniec tygodnia będziemy mogli ruszyć z rehabilitacją pierwszych pacjentów - tak o działaniu tzw. szpitali pocovidowych mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Trwa właśnie nabór wśród podmiotów, które chciałyby zająć się rehabilitacją pacjentów mających za sobą zakażenie koronawirusem. Chodzi w ich przypadku przede wszystkim o zwiększenie wydolności oddechowej oraz fizycznej całego organizmu. Taki proces ma trwać od 2 do 6 tygodni. - Zaczynamy od rehabilitacji stacjonarnej, w dalszej kolejności planujemy wsparcie ambulatoryjne i domowe - mówi Andrusiewicz. Na rehabilitację kierować będzie mógł każdy lekarz, a leczenie będzie w pełni refundowane przez Ministerstwo Zdrowia.

KOMENTARZE
(29)
drak
3 lata temu
Niech sie zajmą tym w jakich warunkach sie leczy chorych,bylem jednym z nich ,a piszĄ jakies bzdury i pookazują szpitale pokazowe
VIP
3 lata temu
Co za mistrz wymyślił ten tytuł? Jakie wczasy mistrzu?!!!
kolejna ściem...
3 lata temu
rehabilitanci nie mogą wykonywać zawodu, bo ich zamknął i nie zaszczepił! jak do ... zamierza wykonywać te tysiące zabiegów bez rehabilitantów?! Kolejną kasę nam wyżrą córki znajomych po średniej szkole?
NIE !!!
3 lata temu
Jeżeli znajdzie się taki, który ujawni ten straszny przekręt na covidzie może i prezydentem zostanie. Przechorowałam na samoizolacji, jak większość i niektórzy politycy, nie naciągałam szpitali, nie relacjonowałam jak Piasek czy inne pogodynki, majdany. Ludzie z POWAŻNYMI chorobami czekają na pomoc. Jak można to lekceważyć, przedkładając propagandowy covid. Ci, którzy POWAŻNIE zachorowali leżą pod ziemią i żadna rehabilitacja im nie pomoże. Reszta, w tym ja musi dać pierwszeństwo ludziom naprawdę chorym i potrzebującym. Kombinacjom i propagandzie stanowcze NIE !!!!!
Marta
3 lata temu
Też się obudzili. Pandemia trwa od roku, około 1/3 chorych (w tym bezobjawowych) ma zespół pocovidowy. Czasami objawy pocovidowe są tak dolegliwe, że utrudniają a niektórym uniemożliwiają życie zawodowe i prywatne. Już dzisiaj osób z zespołem pocovidowym może być pół miliona. Trzeba było te konkursy rozpisywać jesienią, żeby już dzisiaj ludzie mogli się rehabilitować i wracać do normalności. Teraz zanim te konkursy rozstrzygną, po drodze ze dwa razy odwołają, to będzie jesień albo koniec roku zanim ludzie zaczną korzystać. Będzie jak z Głuchołazami: terminy za 1,5-2 lata. Staniemy się narodem inwalidów. Kolejny temat, który przegrał z wewnętrznymi politycznymi przepychankami w (nie)zjednoczonej Prawicy i robieniem dobrego PR sukcesu przez Morawieckiego.
...
Następna strona