Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wczasy pocovidowe. Rusza rehabilitacja dla ozdrowieńców

- Liczymy, że na koniec tygodnia będziemy mogli ruszyć z rehabilitacją pierwszych pacjentów - tak o działaniu tzw. szpitali pocovidowych mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Trwa właśnie nabór wśród podmiotów, które chciałyby zająć się rehabilitacją pacjentów mających za sobą zakażenie koronawirusem. Chodzi w ich przypadku przede wszystkim o zwiększenie wydolności oddechowej oraz fizycznej całego organizmu. Taki proces ma trwać od 2 do 6 tygodni. - Zaczynamy od rehabilitacji stacjonarnej, w dalszej kolejności planujemy wsparcie ambulatoryjne i domowe - mówi Andrusiewicz. Na rehabilitację kierować będzie mógł każdy lekarz, a leczenie będzie w pełni refundowane przez Ministerstwo Zdrowia.

13-04-2021
0
0
29
Podziel się
Komentarze (29)
zobacz więcej komentarzy (29)
KOMENTARZE
(29)
drak
rok temu
Niech sie zajmą tym w jakich warunkach sie leczy chorych,bylem jednym z nich ,a piszĄ jakies bzdury i pookazują szpitale pokazowe
VIP
rok temu
Co za mistrz wymyślił ten tytuł? Jakie wczasy mistrzu?!!!
kolejna ściem...
rok temu
rehabilitanci nie mogą wykonywać zawodu, bo ich zamknął i nie zaszczepił! jak do ... zamierza wykonywać te tysiące zabiegów bez rehabilitantów?! Kolejną kasę nam wyżrą córki znajomych po średniej szkole?
NIE !!!
rok temu
Jeżeli znajdzie się taki, który ujawni ten straszny przekręt na covidzie może i prezydentem zostanie. Przechorowałam na samoizolacji, jak większość i niektórzy politycy, nie naciągałam szpitali, nie relacjonowałam jak Piasek czy inne pogodynki, majdany. Ludzie z POWAŻNYMI chorobami czekają na pomoc. Jak można to lekceważyć, przedkładając propagandowy covid. Ci, którzy POWAŻNIE zachorowali leżą pod ziemią i żadna rehabilitacja im nie pomoże. Reszta, w tym ja musi dać pierwszeństwo ludziom naprawdę chorym i potrzebującym. Kombinacjom i propagandzie stanowcze NIE !!!!!
Marta
rok temu
Też się obudzili. Pandemia trwa od roku, około 1/3 chorych (w tym bezobjawowych) ma zespół pocovidowy. Czasami objawy pocovidowe są tak dolegliwe, że utrudniają a niektórym uniemożliwiają życie zawodowe i prywatne. Już dzisiaj osób z zespołem pocovidowym może być pół miliona. Trzeba było te konkursy rozpisywać jesienią, żeby już dzisiaj ludzie mogli się rehabilitować i wracać do normalności. Teraz zanim te konkursy rozstrzygną, po drodze ze dwa razy odwołają, to będzie jesień albo koniec roku zanim ludzie zaczną korzystać. Będzie jak z Głuchołazami: terminy za 1,5-2 lata. Staniemy się narodem inwalidów. Kolejny temat, który przegrał z wewnętrznymi politycznymi przepychankami w (nie)zjednoczonej Prawicy i robieniem dobrego PR sukcesu przez Morawieckiego.
...
Następna strona