Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PAM
|
aktualizacja

"Wczasy pod gruszą". Dodatkowe pieniądze na wakacje 2023. Trzeba złożyć wniosek

13
Podziel się:

Pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę mogą ubiegać się o dodatkowe wsparcia finansowego na "wczasy pod gruszą". Aby skorzystać z dopłaty, należy złożyć wniosek i oświadczenie o zarobkach - informuje biznes.interia.pl.

"Wczasy pod gruszą". Dodatkowe pieniądze na wakacje 2023. Trzeba złożyć wniosek
"Wczasy pod gruszą". Dodatkowe pieniądze na wakacje 2023 (pixabay.com, pixabay.com)

Świadczenie w formie dopłaty na wczasy pod gruszą przysługuje osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, niezależnie od ich stażu, kwalifikacji i zajmowanego stanowiska. O dodatek można się ubiegać w firmach, które zatrudniają na pełny etat co najmniej 50 osób. To one muszą tworzyć Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Niezależnie od liczy pracowników ZFŚS tworzony jest też w jednostkach samorządowych i w tak zwanej budżetówce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Saint-Gobain: Czy zielony ład może być szansą na rozwój gospodarki w Polsce?

Wczasy pod gruszą 2023. Jak otrzymać dofinansowanie?

Aby skorzystać z dopłaty na wczasy pod gruszą, należy złożyć wniosek przed lub po wakacjach, w zależności od zasad obowiązujących w danym zakładzie pracy. Wraz z wnioskiem konieczne jest złożenie oświadczenia o dochodach. Każda firma samodzielnie ustala kryterium dochodowe, które upoważnia do skorzystania z dopłaty. Większe kwoty przysługują tym w trudniejszej sytuacji materialnej - pod uwagę brany jest dochód netto na członka rodziny.

Zgodnie z przepisami świadczenie urlopowe jest wypłacane pracownikowi korzystającemu z urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 14 dni kalendarzowych. 

Dofinansowanie również na urlop spędzony w domu

Dopłatę na wczasy pod gruszą można dostać raz w roku. Świadczenie przysługuje również osobom, które nigdzie nie wyjeżdżają i swój urlop postanowią spędzić w domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Ewa60
10 miesięcy temu
W ZUS (były pracownik)emeryt żeby dostać świadczenie urlopowe (400-500) musi przedstawić fakturę za pobyt za 10 noclegów - to czysta kpina, kogo na to stać na emeryturze. Pieniądze dla emerytów są ale chyba tylko na papierze.
Aga
10 miesięcy temu
Ja się dziś dowiedziałam, że u nas w firmie takk fundusz jest zawieszony i nic nie możemy dostać...
Janusz
11 miesięcy temu
O to teraz przeciebiorcy finansują wczasy pracownikowi. To ja wybieram w takim przypadku najdrozsza ofertę biura turystycznego. Niech mój bos płaci
Edzia
11 miesięcy temu
U nas w firmie jest jedna kwestia z którą walczymy dłuugo pracujemy w systemie 4 zmianowym każdemu przysługuje prawo do 14 dni urlopu czy wolne z systemu wlicza się do urlopu np.zaczynam urlop od poniedziałku a weekend przed urlopem wypada wolny czy te wolne wlicza się do urlopu
Darek
11 miesięcy temu
U mnie płacili w tym roku 4160 zł na kanto