Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska importuje węgiel z Rosji, choć wicepremier Jacek Sasin wysyła sygnały, że już nie będziemy tego robić. - Trzeba sobie uświadomić, że spółki skarbu państwa importują tylko 4 z 16 mln ton węgla. Po drugie, część węgla musimy importować, bo to jest węgiel koksowy, którego nie wydobywamy, a jest używany do wytopu stali - powiedział w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Derski, ekspert wysokienapiecie.pl. A to oznaczy, że i tak jesteśmy skazani na kupowanie części surowców z zagranicy. - Mamy zbyt małą produkcję węgla grubego i średniego. Nie da się palić w domowych piecach miałem, którego mamy nadmiar, więc musimy importować gruby węgiel. Na pewno nie da się odejść od importu węgla z Rosji. Skutek będzie taki, że będziemy mieli droższy prąd, bo nasz węgiel jest dwukrotnie droższy od tego z importu - dodał.

208
Podziel się:
KOMENTARZE
(208)
KM
4 lata temu
Ekspert Derski .A skąd sie bierze prąd?Z gniazdka
Ślązok
4 lata temu
Ekspert w pierwszych zdaniach się skompromitował... Polska nie wydobywa węgla koksującego?? A co z JSW?? Która głównie go wydobywa i dużo lepiej na nim zarabia niż inni na energetycznym! Ale faktem jest że drogi węgiel energetyczny to drogi prąd, droższy niż u sąsiadów a to z kolei droższe towary i niekonkurencyjne polskie firmy
taka prawda
4 lata temu
To nie Rosja ma nas w garści lecz polscy górnicy trzymają w szachu polski rząd.Węgiel który wydobywają polscy górnicy jest dwa razy droższy od rosyjskiego.Polski miał jest droższy od rosyjskiego węgla - taka jest prawda.Wystarczy trochę poczytać.
Leszek10000
4 lata temu
Im droższy węgiel tym więcej ludzi zdecyduje się na kolektory słoneczne.
Leszek10000
4 lata temu
Im droższy węgiel tym więcej ludzi zdecyduje się na kolektory słoneczne.
...
Następna strona