Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|

Weterynarze mają żniwa w sieci. Rośnie rynek telemedycyny dla zwierząt

5
Podziel się:

Telemedycyna to niejedyny wygrany pandemii COVID-19 w zakresie ochrony zdrowia. Coraz częściej podobną zdalną opieką jak ludzi otacza się w Polsce zwierzęta. Globalnie w najbliższych latach wartość e-usług z zakresu medycyny weterynaryjnej będzie rosła o 18 proc. rocznie - informuje "Rzeczpospolita".

Weterynarze mają żniwa w sieci. Rośnie rynek telemedycyny dla zwierząt
W weterynarii rozwija się sektor usług telemedycyny. (Adobe Stock, WWW.SHOCK.CO.BA)

"W ostatnim czasie światło dzienne ujrzało kilka projektów online skierowanych do właścicieli domowych pupili, a rynek wart w Polsce 2,2 mld zł otworzył się na e-klientów" - napisano w artykule. Dodano, że telemedycyna mocno zyskała na pandemii; trendowi nie oparł się również sektor weterynaryjny.

"Dane Grand View Research wskazują, że wartość raczkującego na razie globalnego rynku zdalnej opieki nad zwierzętami sięgnęła w ub.r. niemal 120 mln dol." - napisał dzienink.

Zobacz także: Telemedycyna i inne innowacyjne rozwiązania w służbie naszemu zdrowiu

Telemedycyna weterynaryjna. Rozwój rynku

Jak czytamy, według prognoz w latach 2022–2030 rynek telemedycyny weterynaryjnej ma rosnąć w tempie ok. 18 proc. rocznie.

Cytowany przez gazetę Marcin Maciąg, prezes Pets Diag, stwierdza, że na początku pandemii, z uwagi na strach przed chorobą lub kwarantanną, lekarze weterynarii nad Wisłą odnotowali nawet o 40 proc. mniej pacjentów, ale jednocześnie, pod wpływem powszechnej samotności spowodowanej izolacją, coraz więcej osób decydowało się na przygarnięcie zwierzęcego towarzysza. W konsekwencji, jak pokazują dane wyszukiwarki Google, przez całą pandemię notowano zwiększone zainteresowanie kategorią "weterynarz".

Zdaniem Maciąga rynek weterynaryjny wyczuł tę niszę i zaczął odpowiadać na popyt. Podkreśla, że stało się to mimo wyraźnego sprzeciwu Prezydium Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej, które jeszcze w marcu 2020 r. uznało świadczenie usług weterynaryjnych za pośrednictwem internetu za niedopuszczalną praktykę - napisano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
Prawdę piszą
2 lata temu
Jak się idzie po osiedlu to więcej spacerujących z psami niż z dziećmi...
kobieta
2 lata temu
Teleporada u weterynarza??? Absurd, głupota i coś co się nie sprawdzi.
Miłość
2 lata temu
Zakaz dla ludzi też powinien być. Absurd to teleporady a nie wygrana.
Co za
2 lata temu
bzdury znów wymyślają.
Iglo
2 lata temu
Gratuluję komuś korzystania z teleporady dla zwierząt. Po czymś takim powinno dostać się zakaz posiadania.