Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

180 mln euro do wzięcia

0
Podziel się:

W latach 2004 2006 Polska może otrzymać prawie 134 mln euro na dofinansowanie projektów na rzecz wspierania zatrudnienia. Dodatkowo na ten cel przewidziano prawie 45 mln euro środków z budżetu państwa. Warunkiem uzyskania środków jest przygotowanie innowacyjnego projektu, mającego na celu m.in. ułatwienie wchodzenia nie zatrudnionym na rynek pracy, poprawę jakości warunków pracy, wspieranie kształcenia ustawicznego oraz realizację programu dla uchodźców poszukujących w Polsce miejsc pracy

180 mln euro do wzięcia

Organizacje pozarządowe, jednostki administracji publicznej oraz podmioty prywatne do 13 sierpnia mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów na rzecz wspierania zatrudnienia w ramach programu Inicjatywy Wspólnotowej (EQUAL) - poinformował w poniedziałek wiceminister gospodarki i pracy Marek Szczepański.

"Do wykorzystania jest prawie 134 mln euro w latach 2004 - 2006. Pieniądze będą pochodzić z Europejskiego Funduszu Społecznego. Oprócz tego przewidziano prawie 45 mln euro środków z budżetu państwa" - powiedział Szczepański na konferencji prasowej.

Warunkiem uzyskania dofinansowania w ramach EQUAL jest przygotowanie innowacyjnego projektu, mającego na celu m.in. ułatwienie wchodzenia nie zatrudnionym na rynek pracy, poprawę jakości warunków pracy, wspieranie kształcenia ustawicznego oraz realizację programu dla uchodźców poszukujących w Polsce miejsc pracy.

Kolejnym warunkiem otrzymania pomocy jest wystąpienie o nią co najmniej trzech podmiotów, zamierzających realizować jeden wspólny program. "Mogą ty być np. uniwersytety, gminy czy powiaty, a także instytucje kościelne" - powiedział Szczepański.

Dodał, że do tej pory w ramach programu EQUAL wykorzystano 507 mln zł, m.in. na aktywną politykę na rynku pracy.

Szczepański przyznał, że nie wiadomo ile nowych miejsc pracy zostanie stworzonych dzięki realizacji projektów. "Będą to projekty innowacyjne, które dotyczą niewielkiej liczby osób. Można powiedzieć, że będą to projekty naukowe. Uniwersytety np. będą mogły wdrażać swoje projekty na danym terenie" - wyjaśnił.

Według Szczepańskiego, zainteresowanie programem EQUAL jest bardzo duże. Ocenił to na podstawie liczby uczestników szkoleń dotyczących tego programu. Wnioski można składać do Fundacji "Fundusz Współpracy".

Program Inicjatywy Wspólnotowej (EQUAL) ma pomóc w ułatwianiu dostępu do rynku pracy, wesprzeć rozwój przedsiębiorczości i podnieść jakość zatrudnienia, zwiększyć konkurencyjność firm i ich pracowników poprzez wdrażanie nowych technologii i dokształcanie. Ma też służyć wyrównywaniu szans zawodowych kobiet i mężczyzn oraz pomóc w integracji osób starających się o status uchodźcy.

W krajach UE program jest wdrażany od 2000 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)