Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Jak znaleźć dobrego pracownika? Wszystko można zrobić przez internet

Jak znaleźć dobrego pracownika? Wszystko można zrobić przez internet

 

 

Jak znaleźć dobrego pracownika? Wszystko można zrobić przez internet. Również sprawdzić jego umiejętności. ChallengeRocket to platforma do rekrutacji on-line. Pracodawca może szukać pracownika za pomocą konkursów i internetowych zadań. Firma właśnie wygrała drugą edycję konkursu ABSL Start-up Challenge.

Przedstawiciele największych światowych korporacji wyłonili w środę zwycięzcę drugiej edycji konkursu ABSL Start-Up Challenge. W tym roku jurorzy docenili platformę do rekrutacji na stanowiska w branży IT. Nie jest to jednak zwykła strona rekrutacyjna.

ChallengeRocket stawia na konkursy i zadania on-line. Według jury konkursu, to właśnie ten projekt ma największą szansę na szeroko zakrojoną współpracę z międzynarodowymi firmami.

Droga do zwycięstwa nie była łatwa. Do konkursu zgłosiło się ponad 100 start-upów. Do ścisłego finału dotarło już tylko siedem najciekawszych projektów. W środę jury oceniło, kto ma szansę na międzynarodową karierę

- Konkurs udowodnił, że nasz produkt się podoba, że sektor biznesowy daje nam zielone światło do dalszego rozwoju. Ta nagroda to potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku. To ważne, bo jesteśmy niewielkim, 11-osobym zespołem i działamy dopiero od kilku miesięcy - podkreśla Tomasz Florczak z ChallengeRocket.

Finał konkursu ABSL Start-Up Challenge odbył się w Łodzi, podczas dorocznej konferencji Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Czym jest konkurs? - Najprężniej i najszybciej rozwijający sektor w Polsce musi się pochylić nad start-upami. A start-upy muszą się pochylić nad nami, bo to jest współpraca. Wierzymy, że współpraca pomiędzy korporacjami a start-upami może dostarczyć wyjątkowych innowacji - tłumaczy money.pl Janusz Dziurzyński, wiceprezes ABSL i dyrektor w P&G.

- Szukamy innowacyjnego podejścia do biznesu dla sektora usług wspólnych. To trudne wyzwanie - dodaje. Zdaniem Dziurzyńskiego kluczem do sukcesu firmy jest wiedza. A to w jego ocenie mogą oferować duże korporacje.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Marek
2017-06-16 18:46
Przy obecnym bezrobociu, to pracownik robi kastingi dla pracodawców, szykować się Janusze na wyrobi miss :))
drit
2017-06-15 10:23
Najważniejsze - pod żadnym pozorem nie podawać przy pierwszym kontakcie mediany zarobków dla robola.
Pójdzie do wróża to mu wywróży ile zarobi.
A tak całkiem z innej beczki - co to jest polityka zatrudnienia i komu to potrzebne?