Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera GetBack. Trzy miesiące aresztu dla kolejnego zatrzymanego

Trzy miesiące w areszcie spędzi kolejny zatrzymany w związku z aferą wokół GetBacku. Mężczyzna usłyszał zarzut płatnej protekcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Aresztowany mężczyzna to już 10. osoba, która wpadła w ręce CBA w związku z działalnością GetBack.

O decyzji sądu rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia informuje RMF FM. Jak pisaliśmy, mężczyzna został zatrzymany w środę przez CBA.

Ustalenia Biura i prokuratury wskazują, że biznesmen, powołując się na wpływy w służbach specjalnych, w zamian za korzyść majątkową w wysokości nie mniejszej niż 3 mln zł w gotówce, miał podjąć działania celem spowodowania przeprowadzenia m.in. przeszukania w siedzibie większościowego akcjonariusza spółki GetBack.

Zobacz też: UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji

Miało to doprowadzić do rozpowszechnienia przez media informacji kompromitujących tego akcjonariusza. Aby jednak ustalone pieniądze mogły zostać wypłacone, zawarto pozorną umowę "o świadczeniu usług".

Zatrzymany w środę przez agentów CBA biznesmen działał wspólnie i w porozumieniu z byłym Prezesem Zarządu GetBack SA oraz byłym dyrektorem zarządzającym GetBack SA. - ustaliło Biuro.

Jest to 10. osoba, która wpadła w ręce CBA. Pozostała 9 wcześniej zatrzymanych decyzją sądu została tymczasowo aresztowana. Wobec jednej osoby zastosowano poręczenie majątkowe wysokości miliona złotych, dozór Policji i zakazu opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Aresztowania zaczęły się od osoby byłego prezesa GetBack Konrada K. Decyzja w jego sprawie została podjęta w czerwcu. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk podkreślał, że zatrzymania są efektem "właściwej reakcji organów państwa". - Zrobiliśmy jako państwo to, co powinniśmy zrobić. Działaliśmy profesjonalnie - mówił zaś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2018

niePOprawnyPiS jest dobry PO zle kazdy Polak o tym wie!

12-07-2018

mojeimięgdyby nie PiS, to PO pozwoliłaby Polaków na miliardy okraść, jak SKOK Wołomin i Amber Gold

13-07-2018

byrcynObawiam się, że to same płotki i słupy. Afera Amber-Gold pomimo 2 letniego działania komisji, do nikogo "z góry" nie dotarła !

Rozwiń komentarze (8)