Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Afera GetBack. Trzy miesiące aresztu dla kolejnego zatrzymanego

Afera GetBack. Trzy miesiące aresztu dla kolejnego zatrzymanego

Aresztowany mężczyzna to już 10. osoba, która wpadła w ręce CBA w związku z działalnością GetBack. Fot. EAST NEWS
Aresztowany mężczyzna to już 10. osoba, która wpadła w ręce CBA w związku z działalnością GetBack.

Trzy miesiące w areszcie spędzi kolejny zatrzymany w związku z aferą wokół GetBacku. Mężczyzna usłyszał zarzut płatnej protekcji.

O decyzji sądu rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia informuje RMF FM. Jak pisaliśmy, mężczyzna został zatrzymany w środę przez CBA.

Ustalenia Biura i prokuratury wskazują, że biznesmen, powołując się na wpływy w służbach specjalnych, w zamian za korzyść majątkową w wysokości nie mniejszej niż 3 mln zł w gotówce, miał podjąć działania celem spowodowania przeprowadzenia m.in. przeszukania w siedzibie większościowego akcjonariusza spółki GetBack.

Zobacz też: UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji

Miało to doprowadzić do rozpowszechnienia przez media informacji kompromitujących tego akcjonariusza. Aby jednak ustalone pieniądze mogły zostać wypłacone, zawarto pozorną umowę "o świadczeniu usług".

Zatrzymany w środę przez agentów CBA biznesmen działał wspólnie i w porozumieniu z byłym Prezesem Zarządu GetBack SA oraz byłym dyrektorem zarządzającym GetBack SA. - ustaliło Biuro.

Jest to 10. osoba, która wpadła w ręce CBA. Pozostała 9 wcześniej zatrzymanych decyzją sądu została tymczasowo aresztowana. Wobec jednej osoby zastosowano poręczenie majątkowe wysokości miliona złotych, dozór Policji i zakazu opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Aresztowania zaczęły się od osoby byłego prezesa GetBack Konrada K. Decyzja w jego sprawie została podjęta w czerwcu. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk podkreślał, że zatrzymania są efektem "właściwej reakcji organów państwa". - Zrobiliśmy jako państwo to, co powinniśmy zrobić. Działaliśmy profesjonalnie - mówił zaś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

cba, areszt, afera getback
Czytaj także
Polecane galerie
Ryb
2018-07-19 09:09
Jle daćie za info kturego nie ma .
gość
2018-07-13 17:55
Pozamykać to złodziejskie towarzystwo wzajemnej adoracji do ostatniego.Pozdrowienia dla byłego prezesa pana K. K.Mam nadzieję że chłopcy na dołku już się z panem zaprzyjażnili.
Dr.dre
2018-07-13 14:01
Wp. Ile dacie za skany dokumentów?
Pokaż wszystkie komentarze (8)