Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera Petrobrasu. Aresztowano m.in. prezesów dwóch wielkich firm

0
Podziel się:

Brazylijska prokuratura wydała w piątek 59 nowych nakazów aresztowania w związku z gigantyczną aferą korupcyjną z udziałem kierownictwa Petrobrasu, największego koncernu publicznego Ameryki Łacińskiej.

Afera Petrobrasu. Aresztowano m.in. prezesów dwóch wielkich firm
(Marcello Casal Jr/ABr - Agência Brasil/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)
bEIEkXIR

Aresztowano m.in. prezesów dwóch wielkich firm.

Aresztowani, to Otavio Azevedo i Marcelo Odebracht, szefowie brazylijskich firm budowlanych - Andrade Gutierrez i Odebracht, które realizowały inwestycje prowadzone przez koncern.

Obie firmy zamieszane w gigantyczne afery łapówkowe prowadzą rozlegle interesy w dziesiątkach krajów. Realizują inwestycje w zakresie transportu kolejowego, budują linie metra oraz elektrownie wodne.

bEIEkXIT

Policja brazylijska kontynuuje dochodzenia w stosunku do tych firm i 25 innych przedsiębiorstw brazylijskich zamieszanych w aferę korupcyjną Petrobrasu.

Jak przyznała sama jego dyrekcja, straty, jakie poniósł koncern wskutek korupcji w jego kierownictwie, wynoszą około dwóch miliardów dolarów.

Śledztwem objęta jest również co najmniej setka polityków, większość z rządzącej Partii Pracujących.

Czytaj więcej w Money.pl
Były premier Kosowa odzyskał paszport Ambasada Kosowa w Lublanie zapowiedziała, że jeszcze w piątek Haradinaj opuści Słowenię.
Brazylia stawia na drogi. 4 tys. km autostrad Brazylijskie władze ogłosiły dzisiaj zakrojony na szeroką skalę plan inwestycji w infrastrukturę na kwotę prawie 200 mld reali (64 mld dolarów), z czego ponad jedna trzecia ma zostać zrealizowana do 2018 roku.
Branża budowlana chce zmian w prawie zamówień publicznych W nowym Prawie zamówień publicznych powinny znaleźć się przepisy definiujące koszty życia obiektów budowlanych.
bEIEkXJu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)