Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Alba Tour w prokuraturze. Urząd donosi

0
Podziel się:

Jest zawiadomienie w sprawie popełnienia przestępstwa przez właściciela firmy Alba Tour. Ten jest nieuchwytny.

Alba Tour w prokuraturze. Urząd donosi
(felipe_gabaldon/CC/Flickr)

_ - Marszałek wielkopolski złożył w prokuraturze zawiadomienie w sprawie popełnienia przestępstwa przez właściciela firmy Alba Tour _ - poinformowała rzeczniczka marszałka Anna Parzyńska-Paschke. Firma zawiesiła działalność, jej właściciel jest nieuchwytny.

W piątek i sobotę na koszt urzędu marszałkowskiego sprowadzono z Egiptu 437 klientów biura Alba Tour. Koszt transferu tych osób do Polski to ok. 600 tys. zł. Działalność biura od ubiegłego tygodnia sprawdza policja.

Urząd marszałkowski już w ubiegłym tygodniu zapowiedział skierowanie do prokuratury doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez właścicieli poznańskiej firmy. _ - Mamy podejrzenie, że jest to działalność nieuczciwa, a właściciele nie zamierzają uregulować swoich zobowiązań i nie będą dostępni. Nie ma kontaktu z właścicielami, jest kontakt z pracownikami biura _ - powiedział marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Według wstępnych ustaleń, poszkodowane przez Alba Tour są także 3 tysiące osób, które wykupiły wycieczki w biurze, ale już z nich nie skorzystają. W czwartek firma poinformowała, że zawiesiła swoją działalność i w najbliższym czasie nie będą realizowane kolejne wyjazdy.

W ubiegłym tygodniu warszawska policja przeszukała filię biura w stolicy, zabezpieczono dokumenty. Trwają poszukiwania właściciela firmy. W poniedziałek niewypłacalność ogłosiło Africano Travel - inne poznańskie biuro podróży, które współpracowało z Alba Tour.

Czytaj więcej w Money.pl
Klienci Alba Tour w kraju. Policja szuka winnych Koszt transferu turystów z Egiptu do Polski to około 600 tys. zł.
Będzie wniosek do prokuratury ws. Sky Club Chcą wyjaśnień, dlaczego jeszcze wczoraj firma przyjmowała pieniądze od turystów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)