Notowania

Allegro dogadało się z mBankiem. Sprzedający będą mogli pożyczyć pieniądze

mBank szacuje, że z jego usług banku korzysta około jedna trzecia przedsiębiorców działających w internecie. We współpracy z Allegro, bank zaproponował im nowy sposób uzyskiwania kredytów i pożyczek.

Podziel się
Dodaj komentarz
mBank i Allegro uruchomili sprzedaż pożyczek gotówkowych i kredytów w rachunku bieżącym mikrosprzedawcom

mBank szacuje, że z jego usług skorzysta około jedna trzecia przedsiębiorców działających w internecie. We współpracy z Allegro, bank zaproponował im nowy sposób uzyskiwania kredytów i pożyczek.

mBank nawiązał współpracę z Allegro. Wspólnie uruchomili sprzedaż pożyczek gotówkowych i kredytów w rachunku bieżącym mikrosprzedawcom, prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. Według wewnętrznych szacunków mBanku, obecnie z usług banku korzysta około jedna trzecia przedsiębiorców działających w internecie – informuje "Puls Biznesu".

mBank od początku nastawiony jest na online, dlatego chęć wspierania internetowych przedsiębiorców jest naturalnym kierunkiem rozwoju.

Ekspert: e-handel w Polsce ciągle raczkuje

Kto będzie mógł ubiegać się o kredyt? Oferta kierowana jest do sprzedawców zgodnie z zasadą, że im większa maja sprzedaż, tym większe pieniądze mogą uzyskać. Będzie to maksymalnie 100 tys. zł. Partnerzy przekonują, że jako pierwsi w Polsce udzielają finansowania na podstawie dotychczasowej historii działalności przedsiębiorcy w serwisie online.

Na razie Allegro nie planuje poszerzać oferty kredytowej o kolejne banki.

Marek Chlebicki, dyrektor w zespole usług doradczych dla sektora finansowego PwC zwraca uwagę, że w przypadku mikro- i małych przedsiębiorstw to właśnie obroty są jednym z kluczowych wyznaczników potrzeb finansowych i oceny zdolności kredytowe

- Bank z dostępem do realnych informacji o takich danych finansowych sprzedawcy, jak ilość i wartość transakcji, potencjalna marża czy wahania sprzedaży sezonowej, może lepiej ocenić jego zdolność kredytową niż na podstawie tradycyjnego wniosku, wypełnionego wyłącznie na podstawie danych księgowych z przeszłości. Dlatego też od strony biznesowej widzę ogromny potencjał na taką współpracę obu stron -- ocenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: allegro, mbank, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-10-2018

Petites annonces gratuites, annonces achat vente occasion -of the mandatory search parameters is missing - please check the 'Index' or 'Query' or 'WebQuery' or 'NaturalQuery' parameters

Rozwiń komentarze (1)