Notowania

Allegro będzie sprzedawać bilety. Łączy siły z eBilet Polska

Bilety na festiwale muzyczne, koncerty czy rewie będą dostępne przez Allegro. To efekt zawarcia umowy inwestycyjnej między platformą zakupową a eBilet Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dustin Gaffke/flickr (CC BY 2.0))

Najpopularniejsze festiwale muzyczne, m.in. Open'er, Orange Warsaw Festival, rozrywka dla całej rodziny np. Cirque du Soleil czy Disney on Ice oraz tysiące innych wydarzeń będą wkrótce dostępne dla 17 mln klientów Allegro - informuje spółka.

- Imprezy kulturalne i rozrywkowe są częścią bardzo atrakcyjnego i dynamicznie rozwijającego się rynku w Polsce. Zainteresowanie klientów Allegro takimi wydarzeniami także rośnie - zaznaczył powiedział CEO Allegro Francois Nuyts. - Internetowa sprzedaż biletów na imprezy rozrywkowe w Polsce jest warta ponad 700 mln zł i rośnie o około 20 proc. rocznie. Wspólnie z eBilet.pl chcemy zająć istotną pozycję w tej kategorii" - podkreślił.

- Spodziewamy się znacznego wzrostu sprzedaży dzięki dotarciu z naszą ofertą do klientów Allegro. Dotyczy to nie tylko dużych, ale także mniejszych miast - stwierdził prezes eBilet Polska Marcin Matuszewski. - Z kolei klienci eBilet.pl otrzymają szeroką gamę produktów i usług dostępnych na Allegro, choćby takich jak Allegro Smart!. Naszym celem jest zaoferowanie klientom w Polsce jednego miejsca, w którym będą mogli inspirować się i planować czas wolny. Jednocześnie organizatorom wydarzeń i imprez zaproponujemy nowe, ekskluzywne narzędzia, pozwalające dotrzeć do szerokiej publiczności. Dzięki naszej współpracy klienci Allegro i eBilet.pl będą mieli jeszcze lepszy dostęp zarówno do wydarzeń ogólnopolskich, jak i lokalnych - dodał.

Transakcja ta oczekuje obecnie na akceptację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Allegro jest obecnie największą platformą handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Współpracuje z kilkuset markami, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych i dystrybutorów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: e-handel, allegro, ebilet, handel, koncerty, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2018

walidus10% frycowego za sprzedaż używek. Allegro to zdziercy odkąd amerykanie stali się właścicielami.

05-12-2018

GoodGuyCiekawe, co z tego wyjdzie, gdyż obsługa klienta przez ebilet stoi na bardzo niskim poziomie, a same intencje serwisu i sposób działania rażąco godzą … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)